Polsko-niemieckie targi edukacyjne tuż

Już po raz piąty we Frankfurcie nad Odrą odbędą się polsko-niemieckie targi edukacyjne "Vocatium Oderregion / Vocatium w Regionie Odry". Swoją ofertę dla młodzieży zaprezentuje 54 wystawców.

Na targach (26-27 maja) znajdą się stoiska i punkty informacyjne przedsiębiorców, instytucji doradczych, uczelni wyższych i szkół zawodowych. Ich przedstawicieli doradzać będą młodym ludziom na tematy edukacji zawodowej i studiów wyższych w Polsce i w Niemczech - poinformowała Izba Przemysłowo-Handlowa Brandenburgii Wschodniej.

Głównym celem targów jest umożliwienie uczniom bezpośrednich rozmów z interesującymi ich wystawcami.

Wcześniej młodzież w swoich szkołach otrzymała informację o targach. Prezentacja targowej oferty objęła 40 szkół z Brandenburgii Wschodniej i województwa lubuskiego.

Z polskiej strony w targach uczestniczy osiem szkół z regionu przygranicznego, m.in. ze Słubic, Dębna, Gubina, Starościna i Ośna Lubuskiego. Swój udział zgłosiło łącznie 900 uczniów, w tym 200 z Polski.

Głównym organizatorem targów jest Izba Przemysłowo-Handlowa Brandenburgii Wschodniej. Koncepcją i organizacją targów zajął się IfT Instytut Rozwoju Talentów we Frankfurcie nad Odrą.

Honorowy patronat nad targami objęły niemiecka minister edukacji i badań naukowych Annette Schavan i polska minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.

Impreza odbędzie się na terenach centrum wystawowego we Frankfurcie nad Odrą, mieście bliźniaczym dla Słubic w Lubuskiem.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE