Pomnik ożył dzięki studentom. Zobacz

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie stworzyli krótki filmik łączący grafikę 2D i 3D. Głównym "bohaterem" jest ożywiony pomnik Czynu Rewolucyjnego - najbardziej znany i charakterystyczny monument w Rzeszowie.

Jak powiedziała rzeczniczka uczelni Urszula Pasieczna, studenci w swoim filmie korzystali z najnowszej wersji oprogramowania do tworzenia grafiki 3D.

- Większość scen, trwającego prawie 1,5 minuty filmu, wykorzystuje efekty specjalne, jak w profesjonalnym filmie science-fiction. Na nagranie wideo w realistyczny sposób nałożone są elementy grafiki 3D - wyjaśniła Pasieczna.

W filmie, pomnik najpierw chwieje się w posadach, a potem rusza ulicami Rzeszowa, ku przerażeniu mieszkańców. Po drodze miażdży samochody, a przy każdym jego kroku drży ziemia.

Filmik, nakręcili studenci trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej - specjalności grafika komputerowa w mediach.

Jak zaznaczył, Mateusz Drozdowski, jeden z kilkunastu twórców projektu, założenie było takie, aby stworzyć interesującą, oryginalną tzw. reklamę wirusową, która trafi do sieci i zostanie rozpowszechniona przez internautów.

 - Studiujemy w Rzeszowie, dlatego skupiliśmy się na głównym symbolu miasta znanym w całej Polsce. Początkowo pomnik miał jedynie maszerować ulicami Rzeszowa. Potem stwierdziliśmy, że przecież może dojść na dziedziniec naszej uczelni - dodał.

Film można zobaczyć w internecie.

Jak poinformował Paweł Trojanowski, asystent w Katedrze Systemów Rozproszonych, studenci wykorzystali w realizacji projektu najnowszą wersję oprogramowania do tworzenia grafiki 3D i montażu nieliniowego, który polega na łączeniu efektów trójwymiarowych z materiałem wideo.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU