PARTNER PORTALU
  • BGK
.pl/images/2017/icons/mail2.png" alt="" width="90" /> ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Pomogą uczniom wybrać zawód w Piekarach Śląskich

  • PAP    9 października 2012 - 17:58
Pomogą uczniom wybrać zawód w Piekarach Śląskich

Zajęcia z języka polskiego i matematyki a także z przedsiębiorczości oraz języków obcych będą organizowane dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Piekarach Śląskich w ramach Akademii Umiejętności. Projekt ma przygotować uczniów m.in. do wyboru zawodu.
Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Uczniowie, którzy wezmą w nim udział będą mogli skorzystać z zajęć wyrównawczych z matematyki i języka polskiego, a także zajęć dodatkowych z języków angielskiego i niemieckiego oraz z przedsiębiorczości. Projekt przywiduje także spotkania z psychologiem, pedagogiem i doradcą zawodowym.

Czytaj też: Kursy zawodowe dla uczniów ze Śląska

"Wszystko po to, żeby jak najwcześniej przygotowywać uczniów do wyboru odpowiedniego dla nich zawodu, czy kierunku dalszej edukacji" - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

Rzecznik prasowy urzędu Artur Madaliński wyjaśnia, że w rozmowach z doradcami zawodowymi będą uczestniczyć głównie gimnazjaliści.

"Chcemy gimnazjalistom zasygnalizować bez żadnych nacisków, że w przyszłości będą musieli podjąć taką ważną dla nich decyzję. Uczniowie szkół podstawowych też będą miały możliwość wzięcia udziału w takich spotkaniach" - dodał Madaliński.

Wartość projektu Akademia Umiejętności to 465 tys. zł. Współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach wyrównywania szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji.

Projekt potrwa do końca lipca 2013 roku.

Weźmie w nim udział 1036 uczniów z pięciu szkół podstawowych i dwóch gimnazjów, które ucierpiały w czasie powodzi w roku 2010.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.