PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: Ponad 130 tys zł na stypendia i dodatkowe punkty za wybór lokalnych uczelni

  • aw    8 sierpnia 2017 - 14:00
Pomorskie: Ponad 130 tys zł na stypendia i dodatkowe punkty za wybór lokalnych uczelni
Warunkiem działającym na korzyść jest zamieszkiwanie na terenie województwa pomorskiego (wystarczy oświadczenie) i studiowanie na jednej z pomorskich uczelni (fot.fotolia)

– Chcemy w szczególny sposób promować ideę studiowania i pracy na Pomorzu – mówi Adam Mikołajczyk, dyrektor departamentu rozwoju gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Woj. pomorskiego. By zachęcić młodych do studiowania w tym województwie, radni sejmiku jednogłośnie przyjęli zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów.
Stypendia w woj. pomorskim przyznawane są na podstawie punktacji, w której liczy się m.in.: średnia ocen, publikacje naukowe, udział w projektach badawczych, autorstwo lub współautorstwo patentu, wystąpienia na konferencjach naukowych, nagrody i wyróżnienia w konkursach o zasięgu krajowym. Nowością jest dodatkowa punktacja za wybór uczelni pomorskiej.

Maksymalna kwota stypendium to 380 zł. Przyznawane jest na 9 miesięcy za osiągnięcia naukowe studentowi, który posiada średnią ocen nie mniejszą niż 90 proc. średniej możliwej do uzyskania na danym kierunku. Otrzyma ją też słuchacz kontynuujący studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia jednolite magisterskie, zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych.

Warunkiem działającym na korzyść jest zamieszkiwanie na terenie województwa pomorskiego (wystarczy oświadczenie) i studiowanie na jednej z pomorskich uczelni.

To jak podkreśla urząd marszałkowski, nie wyklucza osób, które mają ciekawe osiągnięcia, pochodzą z Pomorza, a studiują w kraju lub za granicą.

– Osoby, które otrzymują stypendia muszą wykazać się osiągnięciami zrealizowanymi w poprzednim roku akademickim, ale też aktywnością społeczną – mówi Mikołajczyk. – Przede wszystkim oceniamy profil naukowy, zrealizowane projekty, napisane prace, referaty, przedstawione na konferencjach i dzieła sztuki, bo również studenci uczelni artystycznych mogą zabiegać o to dofinansowanie – dodaje. W system oceny osiągnięć zaangażowani są zarówno przedstawiciele uczelni, sejmików województwa oraz przedsiębiorcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.