PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie. Rusza budowa pierwszej w Polsce szkoły metropolitalnej

  • pt    19 kwietnia 2017 - 14:45
Pomorskie. Rusza budowa pierwszej w Polsce szkoły metropolitalnej
Podpisanie umowy na budowę w Kowalach pierwszej w Polsce szkoły metropolitalnej. (fot.pomorskie.eu)

W środę 19 kwietnia dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, działająca w imieniu trzech gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu Gdański Obszar Metropolitalny, podpisała umowę z firmą Strabag Pruszków, na budowę w Kowalach pierwszej w Polsce szkoły metropolitalnej.
• Umowa na budowę pierwszej w Polsce Metropolitalnej Szkoły w Kowalach podpisana.

• Działka, na której powstanie szkoła, jest własnością gminy Kolbudy i mieści się przy samej granicy z Gdańskiem nieopodal granicy z gminą Pruszcz Gdański.

• Szkoła gotowa będzie na 1 września 2018 r.

To pierwsza tego typu inwestycja edukacyjna, w której udział biorą trzy gminy zrzeszone w stowarzyszeniu Gdański Obszar Metropolitalny.

Władze Gdańska, Kolbud i Pruszcza Gdańskiego w grudniu 2012 roku podpisały list intencyjny w sprawie realizacji budowy wspólnej – metropolitalnej szkoły.

Działka, na której powstanie szkoła (pow. ok. 1,56 ha), jest własnością gminy Kolbudy i mieści się przy samej granicy z Gdańskiem nieopodal granicy z gminą Pruszcz Gdański.

Obiekt składał się będzie z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków: A oraz B. W budynku A znajdzie się m.in. przedszkole 5-oddziałowe (120 dzieci), 22 sale (550 dzieci), biblioteka środowiskowa z czytelnią dostępną dla mieszkańców dzielnicy, świetlica. W budynku B zaplanowano z kolei salę gimnastyczną z aulą widowiskowo-konferencyjną, salę pomocniczą do zajęć w-f, stołówkę oraz kuchnię.

Na terenie szkoły znajdować się będą także boiska sportowe – boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal, a także plac zabaw.

Koszt inwestycji wyniesie 35,5 mln zł brutto.

Przekazanie placu budowy wykonawcy planowane jest na piątek, 21 kwietnia, a od przyszłego tygodnia ruszą pierwsze prace. Szkoła gotowa będzie na 1 września 2018 r.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.