PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorze Zachodnie wyróżnione za szkolnictwo zawodowe

  • bad    9 marca 2015 - 14:02
Pomorze Zachodnie wyróżnione za szkolnictwo zawodowe
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wyróżniony za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji kształcenia zawodowego. Fot. mat. prasowe

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego dostał nagrodę Ministerstwa Gospodarki za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji kształcenia zawodowego na terenie województwa.
Jak podkreślali uczestnicy konferencji „Stawiamy na szkolnictwo zawodowe” oferta edukacyjna szkół zawodowych w Polsce nie zawsze odpowiada wymogom rynku pracy, dlatego tworzenie warunków rozwoju nowoczesnego szkolnictwa zawodowego jest zadaniem pilnym, a zarazem długofalowym i wymagającym współdziałania nie tylko władz oświatowych i samorządów, ale przede wszystkim przedsiębiorców i samych szkół.

W trakcie konferencji zaprezentowano dobre praktyki w zakresie szkolnictwa zawodowego firm działających na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie zabrakło też panelu dyskusyjnego, którego tematyką było wypracowanie modelu efektywnego współdziałania szkól zawodowych z biznesem.

Czytaj też: Powiaty chcą pieniędzy na szkolnictwo zawodowe. MEN: są na to miliardy

Ważną częścią spotkania było uhonorowanie statuetkami i dyplomami Ministerstwa Gospodarki uczniów, szkoły, inwestorów strefowych i samorządy terytorialne promujące dobre praktyki w rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionach. Jedną z nagród otrzymał Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Jak czytamy w dyplomie podpisanym przez wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, m.in. za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji kształcenia zawodowego na terenie województwa.

Gdańskiej konferencji towarzyszyły liczne atrakcje dla uczniów i ich opiekunów. Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach mogli się oni zapoznać z możliwościami przekazywania praktycznej wiedzy zawodowej. Młodzież wzięła tez udział w zajęciach typu LifeScience w laboratorium chemicznym EduLAB oraz zwiedzała Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Margollcia, 2015-03-10 07:55:37

    To chyba województwo Pomorskie!