Pomorze Zachodnie wyróżnione za szkolnictwo zawodowe

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego dostał nagrodę Ministerstwa Gospodarki za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji kształcenia zawodowego na terenie województwa.
Pomorze Zachodnie wyróżnione za szkolnictwo zawodowe
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wyróżniony za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji kształcenia zawodowego. Fot. mat. prasowe

Jak podkreślali uczestnicy konferencji „Stawiamy na szkolnictwo zawodowe” oferta edukacyjna szkół zawodowych w Polsce nie zawsze odpowiada wymogom rynku pracy, dlatego tworzenie warunków rozwoju nowoczesnego szkolnictwa zawodowego jest zadaniem pilnym, a zarazem długofalowym i wymagającym współdziałania nie tylko władz oświatowych i samorządów, ale przede wszystkim przedsiębiorców i samych szkół.

W trakcie konferencji zaprezentowano dobre praktyki w zakresie szkolnictwa zawodowego firm działających na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie zabrakło też panelu dyskusyjnego, którego tematyką było wypracowanie modelu efektywnego współdziałania szkól zawodowych z biznesem.

Czytaj też: Powiaty chcą pieniędzy na szkolnictwo zawodowe. MEN: są na to miliardy

Ważną częścią spotkania było uhonorowanie statuetkami i dyplomami Ministerstwa Gospodarki uczniów, szkoły, inwestorów strefowych i samorządy terytorialne promujące dobre praktyki w rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionach. Jedną z nagród otrzymał Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Jak czytamy w dyplomie podpisanym przez wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, m.in. za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji kształcenia zawodowego na terenie województwa.

Gdańskiej konferencji towarzyszyły liczne atrakcje dla uczniów i ich opiekunów. Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach mogli się oni zapoznać z możliwościami przekazywania praktycznej wiedzy zawodowej. Młodzież wzięła tez udział w zajęciach typu LifeScience w laboratorium chemicznym EduLAB oraz zwiedzała Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To chyba województwo Pomorskie!

Margollcia, 2015-03-10 07:55:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE