PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 10 mln zł na zajęcia dla uczniów

  • PAP    9 stycznia 2012 - 13:02
Ponad 10 mln zł na zajęcia dla uczniów

Ponad 10 mln zł otrzymał z funduszy unijnych Urząd Miejski w Radomiu na organizację zajęć dodatkowych i wyrównawczych dla 7,5 tys. uczniów z radomskich szkół.
Wszystkie projekty realizowane są w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki. Od stycznia w Radomiu (zabierz głos/oceń prezydenta) realizowany jest projekt „Krok w lepsze jutro – zajęcia dodatkowe i wyrównawcze dla uczniów i uczennic radomskich gimnazjów 2011-2013”. Korzysta z niego blisko 3 tys. uczniów z wszystkich gimnazjów w mieście. Są wśród nich osoby z problemami w nauce, pochodzące z rodzin o niskim statusie materialnym – poinformowała w poniedziałek Ryszarda Kitowska z zespołu prasowego radomskiego magistratu.

Projekt adresowany jest również do uczniów, którzy chcą rozwijać zainteresowania na zajęciach dodatkowych. Zaplanowano blisko 2 tys. godzin zajęć, m.in. z języków obcych, matematyki, fizyki, informatyki, chemii, biologii, geografii oraz warsztaty psychologiczne i zajęcia informatyczne. Projekt będzie trwał do końca 2013 roku. Jego całkowita wartość wynosi 2,8 mln zł, a unijne dofinansowanie – 2,7 mln zł.

W całości z funduszy unijnych sfinansowany został też kolejny projekt: „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III radomskich szkół podstawowych”. Jego wartość wynosi ponad 5,1 mln zł. Skorzysta z niego ponad 3,5 tys. dzieci z większości radomskich podstawówek.

W ramach projektu odbędą się zajęcia dodatkowe dla uczniów z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożonych dyslekcją, zajęcia dla dzieci mających kłopoty z matematyką, zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej oraz gimnastyka korekcyjna. W ramach projektu zaplanowane jest również doposażenie szkół w sprzęt komputerowy i specjalistyczne oprogramowanie i różnego rodzaju pomoce dydaktyczne.

Unijne dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł uzyskał także projekt skierowany do blisko tysiąca uczniów z sześciu z dziesięciu działających w Radomiu szkół ponadgimnazajalnych. Jego całkowita wartość wynosi blisko 2,9 mln zł.

W ramach projektu „Dobry zawód – lepsza przyszłość; zajęcia dla uczniów radomskich szkół zawodowych w latach 2011-2013” zostaną przeprowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne w szkołach, praktyki u pracodawcy, zajęcia dodatkowe i wyrównawcze z przedmiotów ogólnych, a także szkolenia dotyczące wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych rozwiązań w ochronie środowiska w przemyśle energetycznym i samochodowym.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.