Ponad 2 mln zł na dodatkowe lekcje w rybnickich szkołach

Im więcej lekcji, tym skuteczniejsza nauka i lepsze wyniki na egzaminach – doszli do wniosku w urzędzie miasta w Rybniku.
Ponad 2 mln zł na dodatkowe lekcje w rybnickich szkołach
Od września miasto wyda 2,2 mln zł na dodatkowe lekcje w szkołach i zajęcia w przedszkolach. Dodatkowe lekcje we wszystkich szkołach i zajęcia w przedszkolach będą finansowane z budżetu miasta.

„Godziny prezydenckie mają na celu podniesienie skuteczności nauczania, co będzie miało przełożenie na wyniki z egzaminów zewnętrznych począwszy od sprawdzianu szóstoklasisty, przez egzamin gimnazjalny i maturalny” – napisało w komunikacie biuro prasowe urzędu miasta w Rybniku. W ramach zajęć szkolnych – „zgodnie z tendencjami Unii Europejskiej” – miasto zamierza kłaść nacisk zwłaszcza na przedmioty ścisłe, przyrodnicze i języki obce.

„Nie chodzi o to, że zajęć w szkołach jest za mało, lecz o to, żeby wyniki egzaminów były lepsze, dlatego nauczyciele będą mogli wykorzystać dodatkowe lekcje wedle uznania” – powiedziała rzeczniczka urzędu miasta Lucyna Tyl.

W szkołach ponadgimnazjalnych spora część zajęć zostanie przygotowana z myślą o trzecioklasistach, którzy w 2012 roku przystąpią do matury. Jak poinformowała Tyl miasto sfinansuje także dodatkowe zajęcia w przedszkolach.

„O ile we wszystkich typach szkół uczniowie będą brali udział w dodatkowych lekcjach przedmiotowych, o tyle w przedszkolach będą organizowane zajęcia dla dzieci np. z problemami logopedycznymi, ponieważ zaburzenia mowy mają ogromny wpływ na dalszy rozwój dziecka” – tłumaczyła.

Dyrektorka Przedszkola nr 10 w Rybniku Ewa Bednorz uważa, że dodatkowe zajęcia są konieczne. „Niemal połowa dzieci wymaga terapii w związku z problemami logopedycznymi” – tłumaczyła Bednorz.

W ramach dofinansowania oświaty pod hasłem „Rybnicka edukacja drogą do sukcesu” wszystkie placówki będą miały do podziału tygodniowo 862 godziny, z czego najwięcej przypadnie w udziale szkołom podstawowym.

Koszt wdrażania godzin dodatkowych wyniesie 2,2 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE