PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 2 mln zł na unijne stypendia dla uczniów

  • PAP    28 września 2010 - 09:10

Do 1 października uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z woj. łódzkiego mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów unijnych na ten rok szkolny. Na pomoc przeznaczono ponad 2,1 mln zł. Otrzyma ją 300 uczniów.




Pieniądze będą wypłacane w ramach drugiej edycji „Łódzkiego regionalnego programu wspierania młodzieży szczególnie uzdolnionej”. Realizatorem projektu jest Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W tym roku szkolnym na finansową pomoc w wysokości 600 zł miesięcznie mogą liczyć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wykazujący duże zdolności do nauk matematyczno-przyrodniczych.

Pomoc skierowana będzie do młodzieży pochodzącej z rodzin, których dochód w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1008 zł lub 1166 zł w przypadku ucznia z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi poinformował, że o stypendia mogą ubiegać się uczniowie, których szkoła lub miejsce zamieszkania, znajdują się na terenie województwa łódzkiego.

Dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 180 zł brutto otrzyma także opiekun nauczyciel stypendysty. Będzie ono wypłacane od września 2010 r. do czerwca 2011 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o stypendium oraz niezbędne formularze, w tym wzór wniosku o przyznanie stypendium można znaleźć na stronie www.stypendium.info.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.