PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 26 mln zł na remont placówek oświatowych

  • PAP    19 listopada 2013 - 16:08
Ponad 26 mln zł na remont placówek oświatowych

Ponad 26 mln zł wyda w tym roku Łódź na termomodernizację i remont placówek oświatowych w mieście. Prace prowadzone są w ramach realizowanego w Łodzi projektu "Mia100 szkół".
W sumie w 2013 roku termomodernizacja objęła 23 placówki. Do tej pory prace zakończono w 16 z nich m.in. w kilku przedszkolach miejskich, szkołach podstawowych, gimnazjach i w szkolnym schronisku młodzieżowym. Jak informuje we wtorek PAP łódzki magistrat, roboty dobiegają końca w siedmiu kolejnych placówkach, w tym m.in. w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym przy ul. Tkackiej.

Projekt "Mia100 szkół" realizowany jest od kilku lat. W ramach prac ocieplane są ściany i dachy, wymieniane są okna, modernizowana jest instalacja centralnego ogrzewania, instalowane jest energooszczędne oświetlenie, malowana jest elewacja budynku. W ub. roku remont przeprowadzono w 19 placówkach, a ich łączny koszt wyniósł ponad 15,5 mln zł. Pieniądze na realizację "Mia100 szkół" pochodzą m.in. z kasy miasta i Unii Europejskiej.

Władze Łodzi zapowiadają, że projekt będzie realizowany również w latach 2014-2015. Zwracają uwagę, że remonty nie tylko podnoszą funkcjonalność i estetykę budynków, ale przynoszą miastu oszczędności. W ub. roku było to ponad 1,1 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.