PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 3,6 mln zł na m.in. 44 szkolne place zabaw

  • PAP    5 marca 2014 - 08:38
Ponad 3,6 mln zł na m.in. 44 szkolne place zabaw

Ponad 3,6 mln zł zostało rozdysponowane między 58 szkół z województwa śląskiego w szóstej, ostatniej edycji rządowego programu "Radosna szkoła" - poinformował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Powstaną m.in. 44 place zabaw.
O pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych, na budowę lub modernizację szkolnych placów zabaw ubiegały się 62 szkoły z województwa śląskiego. Dotacje przyznano 58 szkołom na łączną kwotę ponad 3,6 mln zł. Z tej puli, ponad 3,5 mln zł rozdysponowano na budowę 44 placów zabaw.

Program jest realizowany od 2009 roku. Dotąd - jak poinformowała PAP Agnieszka Borek z wydziału współpracy i rozwoju Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego - powstało ok. 320 szkolnych placów zabaw, a ok. 1150 szkół otrzymało dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych. Najwięcej wniosków o wsparcie w ramach programu "Radosna szkoła" złożyły szkoły z Katowic, Sosnowca, Zabrza, Gliwic, Częstochowy.

Borek nie wyklucza, że odbędzie się nabór dodatkowy do programu. Decyzja zapadnie po rozstrzygnięciu procedur przetargowych na budowę placów zabaw.

Program "Radosna szkoła" zakłada wsparcie finansowe dla organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły muzyczne pierwszego stopnia. Jego celem jest stworzenie w szkołach podstawowych warunków do aktywności ruchowej dzieci, porównywalnych ze standardami w przedszkolach.

W ramach programu można uzyskać środki na zakup - lub zwrot kosztów zakupu - pomocy dydaktycznych do zabaw w szkole (m.in. dużych miękkich klocków, piłek, materacy, układanek). Dotacja może wynieść do 6 tys. zł (szkoły "małe" - liczące do 69 uczniów w klasach I-III) lub 12 tys. zł (szkoły "duże" - powyżej 70 uczniów).

W przypadku placów zabaw, wsparcie może wynieść 63,8 tys. zł (szkoły "małe") lub 115,4 tys. zł (szkoły "duże"). Organ prowadzący powinien posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 50 proc. wartości przedsięwzięcia.

Na realizację ostatniej edycji "Radosnej szkoły" rząd przeznaczył 216 mln zł w skali kraju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.