PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 46,5 mln zł na termomodernizację

  • PAP    27 kwietnia 2011 - 12:50
Ponad 46,5 mln zł na termomodernizację

Ponad 46,5 mln zł z unijnej kasy trafi do placówek oświatowych w Łódzkiem na ich termomodernizację – poinformował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Z pieniędzy Unii Europejskiej skorzysta około stu szkół i przedszkoli w regionie. Największe dofinansowanie, bo prawie 17 mln zł, otrzyma Łódź.

Pieniądze trafią również m.in. do kasy Łowicza (ok. 2,6 mln zł), powiatu kutnowskiego (ponad 5,2 mln zł) i Kutna (ok. 5,2 mln zł). Jak wyjaśnił Stępień termomodernizacja obejmować będzie ocieplenie budynków, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, wymianę oświetlenia na energooszczędne, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, docieplenie ścian, przebudowę systemów wentylacji lub klimatyzacji.

Obecna na spotkaniu z mediami prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (zabierz głos/oceń prezydenta) jest przekonana, że remonty budynków związane z ich dociepleniem przyniosą nie tylko oszczędności energii, ale również zwiększą bezpieczeństwo uczących się w nich dzieci.

„Nie będzie np. obaw, że przy silnym wietrze może wypaść z futryny stare, drewniane okno” – powiedziała. Marszałek Stępień wyliczył, że dzięki termomodernizacji szkół i przedszkoli samorządy będą mogły zaoszczędzić w tych obiektach sumie ok. 400 ton węgla rocznie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.