PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 50 uczniów pojechało do francuskiej szkoły

  • PAP    15 czerwca 2011 - 08:22

Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli dzięki unijnemu dofinansowaniu wysłało w dwóch ostatnich latach 51 uczniów na dziesięciodniową wymianę do liceum we Francji.
Taka sama liczba młodych Francuzów gościła w Polsce. Stalowowolska placówka realizowała projekt „Od Kopernika do Skłodowskiej – śladami wybitnych postaci z Polski i Francji” w ramach unijnego programu Comenius. Władzom szkoły udało się uzyskać z tego programu 24 tys. euro dofinansowania.

Pieniądze wystarczyły na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych działań, a także na koszty wyjazdu.

Wyjazdy do Francji pozwoliły licealistom m.in. na poznanie innego systemu edukacji.

Okazało się, że francuscy licealiści uczą się tylko dziewięciu przedmiotów. Dzięki temu mogą się bardziej skupić na tych, które ich interesują. Mają możliwość wyboru jedzenia na stołówce, dowolnego rozmieszczenia ławek w klasach oraz kształcenia artystycznego.

Podczas wyjazdów do Francji stalowowolscy uczniowie zobaczyli takie miasta jak: Aldi, Tuluza, Paryż czy Carcassonne.

Liceum współpracuje z francuskim liceum im. Saint Exupery'ego w Blagnac koło Tuluzy. Z tej placówki tak samo liczna grupa uczniów gościła w Stalowej Woli, poznawała region, system oświaty, kulturę i kuchnię, w której najbardziej smakowały im pierogi. Francuzi zwiedzili m.in. Sandomierz, Łańcut i Rudnik.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.