PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 9 mln zł dla uczniów

  • PAP    1 marca 2012 - 11:18
Ponad 9 mln zł dla uczniów

Rozpoczął się kolejny nabór wniosków związany z realizacją projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III w województwie lubuskim”.
Do podziału jest ponad 9 mln zł – poinformował urząd marszałkowski (zabierz głos/oceń marszałka województwa). Uzyskane z tego źródła pieniądze szkoły będą mogły wykorzystać m.in. na prowadzenie zajęć wyrównawczych dla słabszych uczniów, zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych oraz rozwijające dla dzieci szczególnie uzdolnionych. Ponadto, program daje możliwość doposażania szkolnych klas.

Kwota przeznaczona dla szkoły wynosi: 30 tys. zł dla placówek, w których liczba uczniów w klasach I-III wynosi do 69 osób. W placówkach kształcących większą liczbę dzieci z tych klas, wysokość dofinansowania jest iloczynem liczby uczniów (z klas I-III) i kwoty 453,30 zł. Dla przykładu, jeśli w danej szkole naukę pobiera w klasach I-III stu uczniów, to placówka może liczyć z tego programu na 45 330 zł.

Wnioski będą przyjmowane przez urząd marszałkowski do 30 marca br. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekty systemowe w zakresie wspomagania edukacji wczesnoszkolnej realizuje obecnie 40 podmiotów z terenu Lubuskiego. Z puli 16,5 mln zł zostało jeszcze do wydania ponad 9 mln zł. Władzom regionu zależy, aby jak największa liczba samorządów lokalnych włączyła się w realizację tego projektu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.