PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponowne otwarcie biblioteki

  • lk    6 października 2010 - 20:06
Ponowne otwarcie biblioteki

Po trwającym ponad rok remoncie oddano ponownie do użytku miejską bibliotekę publiczną w Opolu. Modernizacja budynku kosztowała 14 mln zł.
Od roku trwały prace nad przebudową XIX-wiecznego budynku przy ul. Minorytów z przeznaczeniem na Miejską Bibliotekę Publiczną. Z dawnej kamienicy mieszkalnej pozostawiono ścianę frontową, resztę budynku przebudowano w nowym stylu zachowując prostą, przeszkloną formę. Budynek biblioteki będzie przestronny ze względu na przeszklone ściany wewnątrz i na zewnątrz. Został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez rampę, windę, odpowiednią szerokość drzwi oraz brak progów. Obiekt ma zapewnić sprawny obieg książek i obsługę administracyjną, a czytelnikom łatwość i komfort korzystania z biblioteki. Przy wejściu usytuowany jest przestronny hall otwarty na otaczającą zieleń i Młynówkę. Centralnie położona klatka schodowa i wydzielony pas posadzki prowadzić będzie czytelnika do poszczególnych pomieszczeń. Na parterze zlokalizowane będą również: kawiarenka literacka, czytelnia prasy, foyer i sala konferencyjna.

Na trzech piętrach budynku zostaną rozmieszczone kolejno: dział udostępniania zbiorów z punktem obsługi dzieci i dorosłych oraz katalogami, a także wypożyczalnia oraz „pokój bajek” z widokiem na patio dla dzieci. Drugie piętro zostanie zajęte przez dział informacji i promocji, a trzecie przez dział gromadzenia i opracowania zbiorów z magazynem książek rezerwowych oraz pomieszczeniami administracyjnymi i serwerownią.

Projekt przebudowy budynku pod Miejską Bibliotekę Publiczną został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w kwocie prawie 6,5 mln zł, natomiast całość inwestycji wyniosła ponad 14 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.