PARTNER PORTALU
  • BGK

Poradnik dla zagranicznych gości podczas prezydencji

  • PAP    27 czerwca 2011 - 09:39
Poradnik dla zagranicznych gości podczas prezydencji

Warszawa najbardziej dynamiczną metropolią centralnej Europy, Lublin to „brama na Wschód”, a Rzeszów – „mały gigant”. Tak zagranicznym gościom podczas prezydencji przedstawiane będą polskie miasta.
Delegaci przyjeżdżający na spotkania do Polski otrzymają publikację, mówiącą m.in. o życiu codziennym w Polsce i promującą ciekawe miejsca w naszym kraju.

Z bogato ilustrowanej książki „About Polska” można dowiedzieć się, kiedy w Polsce rozpoczyna się sezon na truskawki, czy pora grzybobrania.

Jej autorzy ostatecznie rozwiewają też obawy niektórych obcokrajowców planujących odwiedziny w Polsce w porze zimowej i stwierdzają, że w naszym kraju nie ma niedźwiedzi polarnych, może poza kilkoma w ogrodach zoologicznych.

Zagraniczni goście, według autorów książki, powinni też upewnić się, czy mają na sobie ładne skarpetki, bo w niektórych domach, szczególnie na prowincji, mogą zostać poproszeni o zdjęcie butów.

Autorzy z przymrużeniem oka tłumaczą też, że bez względu na to, jak są głodni albo spragnieni, Polacy zwykle mówią „nie”, gdy zaproponuje im się coś do jedzenia albo do picia. I dopiero po naleganiach gospodarza można z wahaniem powiedzieć: „poproszę”, okraszając to niepewnością, podziękowaniami i przeprosinami”.

Najwięcej miejsca w publikacji poświęcono 13 polskim miastom. Warszawę przedstawiono jako najbardziej dynamiczną metropolię centralnej Europy, Lublin to „brama na Wschód”, a Białystok to „miasto wielu kultur i religii”; Rzeszów to z kolei „mały gigant”.

Książka dostępna jest na stronie prezydencji www.pl2011.eu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • nic nie wiem, 2011-06-27 10:21:07

    Co z tym poradnikiem?Nc nie wiem...