PARTNER PORTALU
  • BGK

Posłowie nie zajęli się przywilejami wychowawców placówek wychowawczych

  • Bartosz Dyląg    4 lutego 2015 - 11:44
Posłowie nie zajęli się przywilejami wychowawców placówek wychowawczych
Karta Nauczyciela także dla wychowawców placówek wychowawczych? Fot. POW im. dr I. Białówny w Białymstoku

Połączone komisje sejmowe nie rozpoczęły procedowania poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (druk nr 2114).
Komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży, Polityki Społecznej i Rodziny oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej miały dziś (4 lutego) zacząć prace nad zgłoszonym przez grupę posłów PiS projektem ustawy o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Do pierwszego czytania nie doszło, gdyż klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił autopoprawkę, która wpłynęła do Marszałka Sejmu.

Czytaj też: Czy nauczyciel jest lepszym opiekunem?

Posłowie zgodzili się, by zająć się projektem po spłynięciu kompletnego dokumentu wraz z autopoprawką od Marszałka Sejmu.

Przypomnijmy, że projekt przywraca kolejno wszystkie regulacje z ustawy Karta Nauczyciela, które przed 1 stycznia 2012 roku odnosiły się do nauczycieli i wychowawców placówek socjalizacyjnych.

Nowelizacja uchyla również art. 237 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zawiera on wygaszenie stosowania zasad Karty Nauczyciela w stosunku do wychowawców placówek socjalizacyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2015-02-09 07:14:21

    Radziłbym PIS-wi sprawdzić wyniki nauczania wychowanków w instytucjonalnych placowkach wychowawczych