PARTNER PORTALU
  • BGK

Postępy w rozbudowie szkoły w Paczkowie

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    14 sierpnia 2012 - 14:25
Postępy w rozbudowie szkoły w Paczkowie

Trwa rozbudowa szkoły w Paczkowie. Według planów na parterze ma powstać dziesięć sal lekcyjnych, a w każdej z nich znajdzie się miejsce dla ponad dwudziestu uczniów.
W ramach rozbudowy szkoły w Paczkowie planowane jest stworzenie pracowni komputerowej wyposażonej w sprzęt potrzebny do nauczania informatyki. Sale na parterze budynku zostaną przeznaczone częściowo do realizacji nauczania początkowego, pozostałe dla uczniów szkoły podstawowej. Piętro zajmą pomieszczenia socjalne i administracyjne.

Zespół Szkół w Paczkowie zyska również szatnię, świetlicę, stołówkę i bibliotekę. Nowa część szkolna powstaje właśnie przy sali gimnastycznej od ulicy Szkolnej nieopodal zespołu boisk „Orlik”. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Produkcyjno-Handlowe Henbud Henryk Kaczor z Kłecka, a całkowity koszt zamyka się w kwocie 7 milionów złotych. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2013 roku.


Jak informuje pan Henryk Kaczor rozbudowa cały czas posuwa się do przodu. „Można powiedzieć, że parter jest skończony w 100 proc., ułożone też zostały płyty stropowe. W połowie jest już budowa ścian piętra” – informuje szef firmy Henbud.

„Nasze działania, między innymi jeśli chodzi o podłączenie się do kanalizacji, są po części uzależnione od Puszczy Zielonki jednak realizacja inwestycji powinna zakończyć się terminowo, zgodnie z planem” – mówi dalej pan Henryk Kaczor.

Na dużą uwagę zasługuje fakt, że budynek przystosowany będzie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Uzyskaliśmy informację, że od kilku lat do szkoły uczęszcza uczennica poruszająca się na wózku inwalidzkim, która będzie teraz kontynuowała naukę gimnazjalną w ramach tego samego zespołu szkół.

Plany rozbudowy zakładają między innymi instalację windy, dzięki której będzie można wjechać na piętro dwupoziomowego budynku. W Zespole Szkół w Paczkowie nie ma jednak potrzeby tworzenia klasy integracyjnej dla większej liczby osób niepełnosprawnych. Taki oddział na terenie gminy można znaleźć przy Szkole Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, w której łazienki i sale lekcyjne również zostały dostosowane dla potrzeb niepełnosprawnych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.