PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszukiwani organizatorzy zajęć na temat edukacji seksualnej w gimnazjach

  • PAP    12 marca 2014 - 15:21
Poszukiwani organizatorzy zajęć na temat edukacji seksualnej w gimnazjach

Władze Łodzi ogłosiły nowy konkurs na prowadzenie zajęć dot. edukacji seksualnej w łódzkich gimnazjach, finansowanych z budżetu miasta. Zajęcia, które obejmą ok. 300 gimnazjalistów, mają ruszyć jeszcze przed wakacjami. Miasto przewidziało w tym roku na projekt 28 tys. zł.
Pierwszy konkurs na prowadzenie w obecnym roku szkolnym edukacji nastolatków w zakresie świadomego rodzicielstwa oraz profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową nie został rozstrzygnięty. Startujące w nim organizacje pozarządowe nie osiągnęły wymaganego progu punktowego, bądź nie spełniły wymogów formalnych.

Jak poinformował w środę wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski w Biuletynie Informacji Publicznej magistratu jest już ogłoszenie o konkursie, w którym startować mogą organizacje pozarządowe, doświadczone w prowadzeniu tego typu zajęć.

Nowością w tej edycji będą spotkania informacyjne dla rodziców, którzy będą mogli zapoznać się z formułą zajęć jeszcze przed udzieleniem zgody na udział w nich dzieci. Termin składania ofert upływa 2 kwietnia.

W komisji konkursowej zasiądą m.in. metodycy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Zajęcia mają się rozpocząć jeszcze przed wakacjami, a miasto przewidziało na ich realizację 28 tys. zł. Szacuje się, że projekt obejmie mniej więcej 300 gimnazjalistów.

Program jest adresowany do wszystkich uczniów łódzkich gimnazjów w wieku 13-16 lat, ale na udział w nich wymagana jest indywidualna zgoda dziecka i jego rodziców. Warsztaty dla młodzieży powinny obejmować od 8 do 12 godzin zajęć dla grup 15-20 osobowych, a spotkanie informacyjne rodziców 1-2 godziny zajęć.

W ramach projektu za pośrednictwem tzw. maila zaufania prowadzone ma być też specjalistyczne poradnictwo m.in. w zakresie zdrowia seksualnego.

W 2012 roku w pilotażowych zajęciach dot. edukacji seksualnej a finansowanych z budżetu miasta wzięło udział 600 uczniów. Konkurs na ich prowadzenie wygrała wówczas oferta złożona przez Fundację Nowoczesnej Edukacji "Spunk" i Fundację na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego "Jaskółka". W konkursie startowało także kościelne Centrum Służby Rodzinie.

Zajęcia poprowadzili m.in. psychologowie i seksuolodzy, a w czasie warsztatów rozmawiali oni z młodzieżą m.in. o seksualności, antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową, a także o tolerancji i partnerstwie w związkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.