PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat pozwał wykonawcę hali

  • BEZ    29 marca 2010 - 15:55

Powiat Piotrkowski pozwał do sądu wykonawcę hali sportowej w Czarnkowie z powodu niezgodności obiektu z projektem. Hala nie została dopuszczona do użytkowania.
Niezgodność z projektem jest powodem formalnego niezakończenia budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Rolniczych w Czarnocinie. Obiekt został wykonany przy braku zgodności z przepisami pożarowymi, BHP oraz obostrzeniami SANEPIDU. W związku z tym zaplecze hali w obecnej formie nie może być użytkowane.

W miniony czwartek w w ZSR w Czarnocinie odbyło się spotkanie dotyczące budowy hali sportowej. W zebraniu wzięli udział: wicestarosta Zbigniew Ziemba, kierownik wydziału inwestycji i mienia Paweł Opala, dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, sekretarz Urzędu Gminy w Czarnocinie Barbara Sabat oraz inspektor nadzoru inwestycji Krzysztof Stolarek.

Wicestarosta Zbigniew Ziemba poinformował zebranych o powodach opóźnienia oddania do użytku inwestycji. Firma, która wygrała przetarg na realizację zadania, dokonała montażu kontenerów niezgodnych z projektem. Ponieważ wykonawca uchyla się od ich wymiany Powiat Piotrkowski skierował sprawę na drogę sądową.

Termin rozprawy w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim wyznaczono na 30 marca. Zgodnie z umową wykonawca na realizację inwestycji miał czas do 30 kwietnia 2009 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.