PARTNER PORTALU
  • BGK

Powiat przejął szkołę w Rejowcu

  • chelmonline.pl    3 września 2012 - 11:54
Powiat przejął szkołę w Rejowcu

W czwartek, 30 sierpnia zebrała się Rada Powiatu Chełmskiego. W porządku obrad znalazło się 16 punktów, w tym głosowanie nad ważną uchwałą dotyczącą przejęcia przez powiat chełmski od gminy Rejowiec Zespołu Szkół Publicznych im. Mikołaja Reja.
Od 1 września 2012 roku organem prowadzącym Zespołu Szkół Publicznych im. Mikołaja Reja jest powiat chełmski – zadecydowali powiatowi radni, podejmując podczas XVI sesji rady uchwałę bezwzględną większością głosów.

Gmina Rejowiec przekazała powiatowi szkołę po sześciu latach administrowania. Dotychczasowy dyrektor szkoły, Janusz Janiak pozostanie na swoim stanowisku i z dniem 3.09. rozpocznie rok szkolny. Kolejną uchwałą radni przejęli w posiadanie powiatu od gminy majątek szkoły.

W dalszej części obrad, radni pojęli uchwały: w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej, zmian w uchwale budżetowej na 2012 rok i w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej oraz kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.