PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych

  • GK    4 kwietnia 2011 - 11:30
Powstaje Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
W październiku ubiegłego roku podobnie zainicjowano budowę Centrum Nowych Technologii I oraz nowej siedziby Wydziału Fizyki, nazywanej Centrum Nowych Technologii II. Trzy obiekty utworzą wspólnie interdyscyplinarny ośrodek naukowo-dydaktyczny.

Na budowę Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych pozyskano środki z programu operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. Ośrodek będzie miał nowoczesną strukturę, w której konieczna będzie współpraca międzywydziałowa i interdyscyplinarna.

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych stworzy wspólną przestrzeń badawczą dla naukowców Wydziałów Biologii i Chemii.

Będzie siedzibą ponad 130 nowocześnie wyposażonych laboratoriów, w których prowadzone mają być prace z zakresu problematyki środowiskowej, w tym monitoringu i prognozowania zagrożeń, skażeń radionuklidami, substancjami ropopochodnymi i innymi, nowych źródeł energii, materiałów funkcjonalnych, radiofarmaceutyków, technik i substancji biologicznie aktywnych w medycynie i kosmetologii.

Budynek Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych powstanie w północno-wschodniej części kampusu na Ochocie, przy Al. Żwirki i Wigury i ul. I. Miecznikowa.

Budowa pierwszego etapu Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych zakończy się jeszcze w tym roku. Całość gotowa będzie w roku 2013.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.