PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje lista krakowskich szkół do likwidacji

  • AW    19 listopada 2012 - 16:59
Powstaje lista krakowskich szkół do likwidacji

Krakowski magistrat potwierdza, że przygotowywana jest listy krakowskich szkół przeznaczonych do likwidacji od nowego roku szkolnego 2013/2014.
W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi istnienia listy krakowskich szkół przeznaczonych do likwidacji od nowego roku szkolnego 2013/2014 UM poinformował, że taka lista nie jest jeszcze gotowa.

- Zgodnie z oczekiwaniami Rady Miasta Krakowa (która podjęła m.in. uchwały dotyczące kierunków działania dla prezydenta Krakowa polegających na dokonaniu analizy istniejącej sieci szkół) trwają natomiast prace związane z przygotowaniem takiej listy. Zajmuje się tym wydział edukacji oraz zastępca prezydenta - Anna Okońska-Walkowicz, która prowadzi m.in. konsultacje z radnymi reprezentującymi Platformę Obywatelską (wynika to z porozumienia podpisanego przez Klub Radnych PO z prezydentem Krakowa) - informuje Filip Szatanik z biura prasowego krakowskiego magistratu.

Czytaj też: Radni porozumieli się z Majchrowskim

Jak dodaje, temat restrukturyzacji sieci szkół był także omawiany podczas obrad Okrągłego Stołu Edukacyjnego.

- Lista szkół zostanie udostępniona niezwłocznie po jej zatwierdzeniu przez prezydenta miasta i przedłożeniu pod obrady Radzie Miasta Krakowa - podkreśla Szatanik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.