PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje park naukowo-technologiczny w Nowym Kisielinie

  • KB    24 marca 2010 - 10:36

Wczoraj (23. marca) w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego i władzami Zielonej Góry. Rozmowy dotyczyły parku przemysłowo-technologicznego, który powstaje w Nowym Kisielinie.
W spotkaniu udział wzięli: prof. zw. dr hab. Czesław Osękowski, inż. Katarzyna Łasińska - dyrektor biura prorektora ds. rozwoju, Janusz Kubicki - prezydent Zielonej Góry i jego zastępca Krzysztof Kaliszuk.

Zebrani omawiali zasady powołania spółki Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Powstający w Nowym Kisielinie Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny znajduje się 6 km od campusu A Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na jego terenie siedzibę będzie miało Centrum Logistyczne, Centrum Technologii Informatycznych, Centrum Budownictwa Zrównoważonego i Energii oraz Centrum Innowacji. Za te obiekty będzie odpowiedzialny Uniwersytet Zielonogórski, z kolei za Instytut Elektrotechniki - Laboratorium Pomiarowe „Metrol”.

Głównym celem spółki jest wspieranie rozwoju gospodarczego i innowacyjności regionu poprzez wykonywanie czynności promocyjnych, edukacyjnych, wydawniczych i doradczych oraz poprzez tworzenie miejsc pracy.

Spółka zamierza również wzmocnić współpracę pomiędzy sektorem badawczo-rozwojowym a gospodarką. Cele mają być realizowane poprzez pozyskiwanie inwestorów, przedsiębiorców, realizację projektów unijnych, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, badania naukowe i prace rozwojowe w zakresie nauk technicznych, społecznych, itp. oraz tworzenie bazy materialnej, infrastrukturalnej, socjalnej, ekonomicznej do zakładania, rozwoju i wspierania innowacyjnych przedsiębiorstw.

Głównymi udziałowcami w przedsięwięciu są: urząd marszałkowski, Uniwersytet Zielonogórski oraz miasto Zielona Góra. Pozostali to gmina Zielona Góra i Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.