PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie 37 orlików więcej

  • PAP    18 maja 2011 - 13:38
Powstanie 37 orlików więcej

O 37 wzrośnie w tym roku liczba kompleksów sportowych. tzw. orlików w województwie kujawsko-pomorskim, budowanych ze środków miast i gmin, samorządu województwa i resortu sportu.
Dotychczas od 2008 r., w ciągu trzech edycji programu „Moje boisko – Orlik 2012” powstało 145 obiektów w 93 miastach i gminach regionu. W tym roku orliki zbuduje 26 miast i gmin, w tym 11 samorządów po raz pierwszy.

Czytaj też: Orliki lecą na jednym skrzydle

Najwięcej obiektów postanie w Bydgoszczy – sześć i w Toruniu – pięć. Do końca roku orliki będą funkcjonowały w 102 ze 144 miast i gmin regionu kujawsko-pomorskiego.

W ostatnich trzech latach samorządy lokalne mogły otrzymać dotację zarówno z urzędu marszałkowskiego, jak i Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 33 proc. inwestycji (maksymalnie 333 tys. zł).

Obecnie ta zasada będzie obowiązywała wobec bogatszych miast i gmin. Natomiast biedniejsze jednostki terytorialne, w których dochód na jednego mieszkańca nie przekracza tysiąca złotych, dostaną wsparcie z ministerstwa w wysokości 47 proc. wartości przedsięwzięcia. Z takiej dotacji w 2011 r. skorzysta 16 samorządów lokalnych z regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.