PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie centralny ośrodek szkolenia

  • PAP    30 marca 2011 - 17:16
Powstanie centralny ośrodek szkolenia

Inspektorzy transportu drogowego z całej Polski już wkrótce będą szkoleni w Radomiu. Dzięki unijnemu wsparciu powstanie tam, w ciągu roku, Centralny Ośrodek Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego.
Leszek Ruszczyk z zarządu woj. mazowieckiego poinformował w środę na konferencji prasowej w Radomiu, że inwestycja została wpisana na listę projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Wartość projektu wynosi 6,2 mln zł, z czego 5,2 mln zł stanowią fundusze unijne. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu wojewody mazowieckiego.

Mazowiecki inspektor transportu drogowego Andrzej Łuczycki powiedział, że w ramach inwestycji generalny remont przejdzie jeden z budynków WITD, w którym urządzone zostaną m.in. sale wykładowe i egzaminacyjne. Powstanie także sala gimnastyczna i strzelnica.

Obecnie w siedzibie Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Radomiu nie ma bazy szkoleniowej, ani magazynu broni, w którą wyposażeni są inspektorzy - jest ona przechowywana na komisariatach policji.

Do tej pory szkolenia dla inspektorów transportu drogowego i kandydatów do pracy w tej instytucji odbywały się w wynajmowanych pomieszczeniach szkoły policyjnej w Legionowie.

Centralny Ośrodek Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego powstanie w ramach projektu rewitalizacji obiektów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.