PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań konkursem poluje na studentów

  • KB    7 czerwca 2010 - 17:57

Ruszył konkurs pod hasłem „Rozwiń skrzydła w Poznaniu”, kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych spoza powiatu poznańskiego, realizowany przez Poznań oraz Fundację Projekt: Polska.
Konkurs odbywa się w ramach akcji „Studiuj w Poznaniu” realizowanej od kilku miesięcy przez miasto i poznański oddział Fundacji Projekt: Polska. W ramach kampanii przedstawiciele Fundacji Projekt: Polska spotkali się z 2 tys. uczniów szkół średnich spoza powiatu poznańskiego, aby przedstawić im oferty edukacyjnej poznańskich szkół wyższych i zachęcić do studiowania właśnie na tych uczelniach. Dzięki akcji młodzi ludzie mieli także okazję poszerzenia swojej wiedzy o samym mieście, życiu kulturalnym i możliwościach aktywnego spędzania czasu wolnego.

Formuła i zasięg konkursu „Rozwiń skrzydła w Poznaniu” mają stanowić nowatorską inicjatywę, która zachęci młodych ludzi do wyboru Poznania jako miasta, w którym warto żyć i które daje możliwości rozwoju. Organizatorom zależy, aby uczniowie pokazali, jak postrzegają miasto.

Prace, które wezmą udział w konkursie, mogą być zapisem fotograficznym lub filmowym akcji promujących Poznań na terenie danej miejscowości. Akcje mogą mieć charakter wystawy fotografii, prezentacji multimedialnej czy happeningu.

Dzięki konkursowi młodzi ludzie mogą wyrazić swoje oczekiwania względem miasta, w którym chcieliby zdobywać wykształcenie.

Dla autorów 5 najbardziej oryginalnych prac organizatorzy zapowiadają atrakcyjne nagrody w postaci nietypowej wizyty w Poznaniu.

Konkurs trwa do 24 września 2010 roku. W konkursie mogą brać udział zespoły składające się z nie mniej niż 3 uczniów, przy czym z jednej szkoły nie mogą zostać zgłoszone więcej niż 2 zespoły.

Szczegółowe informacje na temat regulaminu konkursu oraz karta zgłoszeń dostępne są na stronie www.poznan.pl/studia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.