PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań wesprze programy integracyjne w szkołach

  • JL    21 czerwca 2016 - 10:24
Poznań wesprze programy integracyjne w szkołach
„Tak daleko, a tak blisko” to pierwszy pilotażowy projekt wspierający integrację uczniów z zagranicy w poznańskich szkołach. Fot. Poznań.pl

Poznań dofinansuje inicjatywy wspierające integrację uczniów z zagranicy w poznańskich szkołach. „Tak daleko, a tak blisko” to pierwszy, pilotażowy projekt tego typu. Zrealizowała go Szkoła Podstawowa nr 6 w Poznaniu.
Projekt powstał z inicjatywy radnego Marka Sternalskiego oraz dyrektor szkoły Hanny Czajkowskiej. Obejmował m.in. zajęcia językowe, artystyczne, koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze. Pilotażowy projekt edukacyjny zakończyły wspólne występy wokalne i taneczne dzieci i nauczycieli.

– „Tak daleko, a tak blisko” to modelowy przykład takiego programu integracyjnego i wskazówka dla innych szkół, jak takie zajęcia mogą wyglądać – mówi radny Marek Sternalski, który wraz z zastępcą prezydenta Poznania Mariuszem Wiśniewskim oraz dyrektorem Wydziału Oświaty Przemysławem Foligowskim obserwował finałowe występy w SP nr 6 – Zależy nam na tym, by zagraniczni uczniowie dobrze czuli się w naszych szkołach oraz by polskie dzieci poszerzały swoją wiedzę o innych kulturach.

Aktualnie do poznańskich szkół uczęszcza kilkadziesiąt dzieci z zagranicy. Ta liczba, jak zauważa prezydent Wiśniewski, z roku na rok będzie rosła. Jest coraz więcej zagranicznych studentów, jak również pracowników z krajów ościennych, m.in. z Ukrainy. Dlatego miasto chce wspierać inicjatywy ułatwiające integrację obcokrajowców w poznańskich szkołach.

– Przy okazji nowego konkursu na zajęcia dodatkowe dla poznańskich szkół wpiszemy jako jedną z wytycznych poznawanie kultur innych krajów. Chcemy uwrażliwiać dzieci na inność i wielokulturowość – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Nauczyciele i dyrektorzy szkół od nowego roku szkolnego będą mogli uzyskać środki na organizowanie zajęć dodatkowych i lekcji pozwalających poznać wartości, historię, kulturę czy geografię innych krajów.

Jak dodaje prezydent, tego typu projekty wpisują się w szerszy kontekst działań służących promowaniu Poznania jako miasta otwartego, stwarzającego przyjazne i bezpieczne warunki dla ludzi wszystkich nacji i kultur.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.