PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznańscy radni z dylematem obowiązkowych szczepień przy rekrutacji do przedszkoli

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    9 maja 2015 - 16:15
Poznańscy radni z dylematem obowiązkowych szczepień przy rekrutacji do przedszkoli

Poznańscy radni, wzorem samorządowców z Częstochowy, planują wprowadzenie obowiązku szczepień dla dzieci przyjmowanych do miejskich żłobków i przedszkoli. Chcą jednak upewnić się, czy będzie to zgodne z prawem.
Poznańska radna z komisji zdrowia, Beata Urbańska, przygotowuje projekt wzorowany na uchwałach z Częstochowy i być może przedstawi go już na najbliższym posiedzeniu komisji. Ta miałaby przekazać go dalej, do biura Agnieszki Pachciarz, zastępcy prezydenta Poznania - informuje "Gazeta Wyborcza".

Tymczasem Justyna Socha ze stowarzyszenia Stop Nop, skupiającego rodziców z całego kraju, którzy odmówili szczepienia dzieci, wskazuje, że jest w tej sprawie stanowisko konstytucjonalistów i prawników oraz rzecznika praw dziecka. Wszyscy oceniają, że takie zapisy są bezprawne.

Radna Urbańska zaznacza jednak, że ustalenia w tej kwestii trwają i jeśli proponowane rozwiązanie okaże zgodne z prawem, trzeba będzie działać szybko, aby warunek szczepień wprowadzić w rekrutacji do miejskich żłobków już w marcu przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.