PARTNER PORTALU
  • BGK

Praca nauczycieli przepiękna, ale szkoda, że źle opłacana

  • PAP    14 marca 2015 - 15:03

"Praca nauczyciela jest przepiękna, szkoda jednak, że źle opłacana" - powiedział papież Franciszek w sobotę podczas spotkania z katolickim związkiem włoskich nauczycieli. Zdaniem papieża taka sytuacja jest niesprawiedliwa.
Nauczyciele - mówił Franciszek, który w latach 60. uczył w Argentynie literatury w szkole jezuickiej - "spędzają na pracy nie tylko czas w szkole, ale potem muszą się przygotowywać, myśleć o każdym uczniu, jak im pomóc". "W moim kraju nauczyciele, żeby otrzymywać porządną pensję, muszą pracować na dwie zmiany. Jak można temu podołać?" - pytał retorycznie.

Apelował do nauczycieli, by "bardziej kochali trudnych uczniów", którzy nie chcą się uczyć i mają kłopoty, a także niepełnosprawnych i obcokrajowców. "Są tacy uczniowie, którzy sprawiają, że traci się cierpliwość" - przyznał Franciszek.

Mówiąc zaś o nauczaniu zauważył, że "aby przekazać treść, wystarczy komputer; aby zrozumieć, jak kochać, jakie są wartości, co tworzy zgodę w społeczeństwie, potrzebny jest dobry nauczyciel". Podkreślił, że "nie można uczyć bez pasji, zamykać drzwi".

"Trzeba otwierać drzwi na oścież po to, by dawać nadzieję wszystkim uczniom" - powiedział papież.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.