PARTNER PORTALU
  • BGK

Prace nad oceną nauczycieli także bez ZNP?

  • aw/PAP    11 stycznia 2018 - 17:22
Prace nad oceną nauczycieli także bez ZNP?
W przygotowanie propozycji dla nauczycieli włączamy szerokie grono środowiska oświatowego - zapewnia rzeczniczka MEN (fot.shutterstck)

W MEN trwają prace nad projektem rozporządzenia ws. oceny pracy nauczycieli.
"Rzeczą naturalną jest to, że w przygotowanie propozycji dla nauczycieli włączamy szerokie grono środowiska oświatowego, w tym oczywiście związki zawodowe. Takie było założenie powołanego w listopadzie 2016 roku przez minister Annę Zalewską Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty" - dodała Ostrowska.

W ten sposób skomentowała decyzję ZNP o zawieszeniu udziału związku w pracach w Zespole.

Ostrowska podkreśliła, że I etap prac Zespołu prowadzony był zgodnie z harmonogramem i zakresem tematycznym przyjętym przez sam Zespół. Przypomniała, że oprócz wymiany poglądów w ramach spotkań plenarnych Zespołu odbywały się także spotkania tematycznych grup roboczych.

"Prezes (ZNP) Sławomir Broniarz nie uczestniczył osobiście w spotkaniach Zespołu, dlatego warto przypomnieć, że tematy spotkań Zespołu były wcześniej sygnalizowane, a ich przebieg protokołowany. Prace Zespołu prowadzono w sposób zaplanowany. Wszystkie materiały, projekty protokołów były udostępniane członkom Zespołu, a uwagi zgłaszane do projektów protokołów zostały uwzględnione" - poinformowała rzeczniczka.

"Po zakończeniu I etapu prac, w trakcie których omawiano propozycje zmian w zakresie niektórych obszarów pragmatyki zawodowej nauczycieli, w styczniu br. Zespół podejmie kolejne tematy. Na najbliższym spotkaniu ustalony zostanie harmonogram dalszych prac, o czym Minister Edukacji Narodowej poinformowała członków Zespołu w piśmie z 5 stycznia br." - podała Ostrowska.

Dodała, że minister edukacji zaznaczyła, że prosi o zgłaszanie propozycji tematów kolejnych spotkań, zagadnień do dyskusji, a także uwag i propozycji dotyczących organizacji prac Zespołu.

"Jednocześnie minister edukacji poinformowała, że w MEN trwają prace nad projektem rozporządzenia w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczyciela, trybu postępowania odwoławczego oraz składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego. Do udziału w pracach nad projektem tego rozporządzenia, na etapie poprzedzającym przekazanie projektu do konsultacji społecznych, chcielibyśmy włączyć środowiska zainteresowane sprawami oświaty, w tym w szczególności Zespół do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty" - powiedziała Ostrowska.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.