PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracownia technologiczna w Olsztynie

  • GK    30 marca 2011 - 11:50
Pracownia technologiczna w Olsztynie

Zakończenie inwestycji w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Jego uczniowie wreszcie będą mogli korzystać z nowej pracowni technologicznej.
W dzisiejszej uroczystości weźmie udział marszałek Jacek Protas. Według niego szkolnictwo zawodowe jest jednym z priorytetów samorządu województwa.

– W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury przeznaczyliśmy część funduszy na modernizacje placówek zawodowych w Ełku, Szczytnie, Elblągu i właśnie w Olsztynie – mówi marszałek.

Budowa bazy kształcenia w olsztyńskim „gastronomiku” kosztowała 12,8 mln zł., z czego Unia Europejska dołożyła 7,6 mln zł.

Dzięki tej inwestycji uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne i dobrze wyposażone sale: obsługi klienta, analizy mikrobiologicznej, chemicznej, a także pracownie czekolady i analizy sensorycznej.


Poza apelem do prezydenta RP Lewiatan proponuje, aby jak najszybciej Urząd Zamówień Publicznych oraz NIK określili definicję „najkorzystniejszej oferty” i skonfrontowali ją z praktyką obowiązującą kontrolerów NIK i CBA. Pożądane jest także wprowadzenie poradnika dobrych praktyk wyboru oferty, bowiem istnieje 17 trybów i często zamawiający gubi się, jak daleko wolno mu stosować racjonalną interpretację przepisów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.