PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracownicy obsługi i administracji szkół w Warszawie dostaną 300 zł podwyżki

  • PAP/MIW    19 października 2017 - 13:51
Pracownicy obsługi i administracji szkół w Warszawie dostaną 300 zł podwyżki
W stolicy w publicznych szkołach i przedszkolach pracuje ponad 12,5 tys. pracowników administracji i obsługi. (fot. www.um.warszawa.pl / R.Motyl)

Rada Warszawy zdecydowała w czwartek (19.10) o przyznaniu pracownikom obsługi i administracji publicznych szkół i przedszkoli podwyżki średnio o 300 zł brutto miesięcznie wraz z wyrównaniem od 1 września 2017 r.
• Podwyżki są możliwe dzięki przyjętej w czwartek przez Radę Warszawy nowelizacji tegorocznego budżetu miasta.

• Miasto chce zwiększyć środki na oświatę o prawie 200 mln zł, z czego na podwyżki dla pracowników szkolnej administracji miasto chce wydać 18 milionów.

• Średnio pracownicy mają otrzymać miesięcznie 300 zł brutto wraz z wyrównaniem od 1 września 2017 r.

Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy Małgorzata Żuber-Zielicz podkreśliła, że to pierwsza podwyżka.

- Będziemy cały czas analizować te płace i będziemy się zastanawiali, w którym momencie budżet miasta Warszawy jeszcze nam pomoże, albo umożliwi nam jeszcze być może zwiększenie tej kwoty - powiedziała.

W stolicy w publicznych szkołach i przedszkolach pracuje ponad 12,5 tys. pracowników administracji i obsługi; w tym 3992 woźnych, 1574 dozorców, 1364 pracowników kuchni oraz 1252 pomocy nauczyciela. Średnie wynagrodzenie tych pracowników przed podwyżką wynosiło 3036 zł brutto.

Dodatkowe 120 mln zł zostanie przeznaczone dla warszawskich dzielnic. Planowana rezerwa na nieprzewidziane wydatki do zrealizowania w bieżącym roku wyniesie 60 mln zł.

Dyrektor Biura Edukacji miasta stołecznego Warszawy Joanna Gospodarczyk zaznaczyła, że rok reformy edukacyjnej sprawia "sporo niespodzianek, sporo nieprzewidzianych wydatków, sporo zaskoczeń, i kadrowych, i organizacyjnych".

- Te 200 mln zł, które w tej chwili będzie przekazane do budżetów dzielnicowych na uzupełnienie braków związane jest z tym, że reforma, która miała być reformą bezkosztową nie jest bezkosztowa - powiedziała.

- Te pieniądze naprawdę będą wydane tak, jak powinny być wydane - dodała.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Kaczmarek, 2017-12-12 04:42:29

    Proszę w Poznaniu o podwyżkę pracuje też w przedszkolu w kuchni pieniądze są małe.