PARTNER PORTALU
  • BGK

Pracownicy oświaty obchodzą swoje święto

  • GK    14 października 2013 - 06:45
Pracownicy oświaty obchodzą swoje święto

Życzenia uśmiechu, wdzięczności oraz przyjaźni uczniów składają pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele rządu i samorządowcy. Dziękują za zaangażowanie, cierpliwość oraz codzienny trud.
„Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę państwu wielu wyrazów wdzięczności od uczniów i ich rodziców, bo to one są najwspanialszym prezentem" - napisała w specjalnym liście minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

List publikujemy w dziale multimedia. Życzenia można obejrzeć na filmie.

Minister podkreśliła, że polscy nauczyciele są otwarci na wyzwania wynikające z szybkiego rozwoju cywilizacyjnego. Wprowadzają nowoczesne podstawy programowe, stosują aktywizujące metody pracy i odpowiadają na zmieniające się potrzeby uczniów.

„Podejmują nowe wyzwania, upowszechniając nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji, usprawniając organizację pracy i tworząc własne programy nauczania" - czytamy w liście minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas.

Minister podziękowała nauczycielom za codzienną troskę o rozwój dzieci i młodzieży oraz za podnoszenie jakości ich kształcenia.

Czytaj też: Nauczyciele nie tylko uczą, ale i wychowują

„Dziękuję także za włączanie się w zmiany i ciągłe doskonalenie umiejętności merytorycznych i wychowawczych. Z okazji dzisiejszego święta życzę wielu wyrazów wdzięczności od uczniów i ich rodziców, bo to one są najwspanialszym prezentem - napisała minister Krystyna Szumilas.

Również Marek Michalak, rzecznik praw dziecka złożył serdeczne gratulacje i podziękował wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty za zaangażowanie, cierpliwość oraz codzienny trud.

„Życzę wielu lat satysfakcjonującej pracy z dziećmi i młodzieżą, mnóstwa sił do mierzenia się z codziennością i pogody ducha. Niech najlepszym wyrazem potwierdzenia sensu waszej pracy będzie uśmiech, wdzięczność oraz przyjaźń uczniów i wychowanków" - napisał rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

List rzecznika publikujemy w dziale multimedia.

O pracownikach oświaty nie zapominają także samorządowcy.

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski życzy dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom administracji i obsługi, aby codzienna praca stanowiła dla nich źródło satysfakcji, poczucia dobrze spełnionej misji, a przywiązanie i wdzięczność uczniów wynagradzała trudy niełatwej pracy.

List prezydenta publikujemy w dziale multimedia.

Z kolei starosta starachowicki Andrzej Matynia i przewodniczący rady powiatu Jan Wzorek podziękowali pracownikom szkół m.in. za tworzenie przyjaznej atmosfery szkolnej, co sprawia, że młodzi mieszkańcy powiatu starachowickiego chcą poszerzać horyzonty swojej wiedzy, a po latach z sentymentem wspominają lata uczniowskie.

List starosty i przewodniczącego rady powiatu publikujemy w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (1)

  • Bolesław Herudziński, 2013-10-14 10:55:25

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim nauczycielom wielu wyrazów uznania i wdzięczności od uczniów, studentów i ich rodziców, bo to one są najwspanialszym prezentem. Pani Ministrze Edukacji Narodowej Krystynie Szumilas podejmującej nowe wyzwania, upowszechniając nowoczesne technologie inf...ormacyjno-komunikacyjne w edukacji, usprawniając organizację pracy i tworząc własne programy nauczania, życzę aby te przedsięwzięcia zmierzały w kierunku "Z mrocznych wieków dyktatury, energią patriotyzmu do Europejskiej Kultury"  rozwiń