Pracownicy pedagogiczni bez statusu nauczyciela. Będą rekompensaty?

• Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował spotkanie w sprawie sytuacji pracowników pedagogicznych, którym ustawa odebrała status nauczyciela.
• Przedstawiciele rządu, którzy byli obecni na spotkaniu, zaznaczyli, że nie ma możliwości przywrócenia im statusu nauczyciela.
• Padła deklaracja o wypracowaniu rodzaju rekompensaty.
Pracownicy pedagogiczni bez statusu nauczyciela. Będą rekompensaty?
Spotkanie z inicjatywy ZNP odbyło się 12 września (fot. znp.edu.pl)

Spotkanie Zespołu problemowego ds. usług publicznych odbyło się 12 września, w ramach Rady Dialogu Społecznego przy prezydencie RP, z inicjatywy ZNP. Wzięli w nim udział przedstawiciele ZNP, a także oświatowej „S” oraz FZZ, a także wiceministrowie edukacji i pracy.

Dyskutowano w sprawie sytuacji pracowników pedagogicznych zatrudnionych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, którym ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (art. 237) odebrała status nauczyciela.

Jak podkreśla ZNP w swoim komunikacie, wypowiedzi przedstawicieli rządu podczas spotkania nie pozostawiły w tym zakresie żadnych wątpliwości.

- Nie ma możliwości ustawowych, aby przywrócić uprawnienia sprzed grudnia 2013 r. Tym samym wszelkie deklaracje kierowane pod adresem pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych w zakresie przywrócenia statusu nauczyciela zostały rozwiane – powiedzieli wiceministrowie.

Czytaj też: Likwidacja godzin karcianych: ZNP apeluje do MEN ws. zlecania zajęć nauczycielom

ZNP podkreśla, że w tej sytuacji będzie prowadził rozmowy w sprawie ustalenia dla tej grupy zawodowej rodzaju rekompensaty. Jak zaznacza związek, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyrazili wolę podjęcia takich rozmów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak właśnie PIS dotrzymał obietnic składanych w kampanii wyborczej. Zalewska,Witek,Szwed i inni mydlili nam oczy licząc na nasze głosy. Im się opłaciło, nam- nie.

Wychowawca placówki op.-w, 2016-09-13 16:18:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE