Praktyki wzmocnią szkolnictwo na Opolszczyźnie

150 praktyk, w tym zagranicznych, dla uczniów techników i szkół zawodowych, wyposażenie w sprzęt multimedialny i współpraca szkół z przedsiębiorcami - takie zadania będą realizowane w ramach projektu, który ma wzmocnić szkolnictwo zawodowe na Opolszczyźnie.
Praktyki wzmocnią szkolnictwo na Opolszczyźnie

W projekcie "Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej", który rozpoczął się konferencją inaugurującą w środę w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, bierze udział wszystkie 49 zespołów szkół prowadzących kształcenie zawodowe w woj. opolskim - poinformował kierownik projektu i pracowni kształcenia zawodowego w opolskim Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji Adam Koj.

"W sumie nasze działania obejmą 250 nauczycieli i blisko 2,5 tysiąca uczniów" - wyliczył Koj.

Czytaj też: Finansowanie oświaty, a poziom nauczania

Jednym z najważniejszych punktów projektu jest możliwość odbycia czterotygodniowych praktyk zawodowych dla 150 uczniów ze wszystkich szkół. Praktyki te mają się odbywać od lutego do czerwca w Polsce, Niemczech i Austrii. Ich koszt - wraz z dojazdem, zakwaterowaniem czy ubezpieczeniem - pokryje Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji.

W ramach projektu ma też zostać zawiązana współpraca szkół zawodowych z opolskimi przedsiębiorstwami i stworzony portal, na którym będzie m.in. dostępna baza praktyk. Z kolei nauczyciele uczestniczący w projekcie mają stworzyć 250 autorskich scenariuszy zajęć prowadzonych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi multimedialnych i informatycznych.

"Każda ze szkół zostanie wyposażona w zestaw multimedialny, podręczniki i materiały potrzebne do prowadzenia projektu" - dodał Adam Koj.

Poza tym 500 uczniów weźmie udział w seminariach związanych z planowaniem kariery.

Projekt zakłada też m.in. zajęcia pokazowe z mistrzem kuchni dla szkół gastronomicznych, wyjazdy na targi turystyczne dla szkół związanych z turystyką i hotelarstwem czy możliwość poprowadzenia kursu w szkole z pomocą mobilnego symulatora jazdy w trudnych warunkach dla uczniów szkół mechanicznych czy samochodowych.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wolimy te prakiyki na żywo!

Jubilat, 2012-09-26 20:18:04 odpowiedz

takie niemrawe te praktyki. DOBRANOC

FENOMEN, 2012-09-26 19:55:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE