PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier Beata Szydło o nowej ustawie o szkolnictwie

  • PAP/EM    25 stycznia 2017 - 13:37
Premier Beata Szydło o nowej ustawie o szkolnictwie
Premier Beata Szydło podkreśliła, że system oświaty rząd traktuje jako całość (fot. P. Tracz / KPRM)

Projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, planowany na jesień, wprowadza zmiany, które są potrzebne polskiej nauce, ale również wychodzi naprzeciw tym zmianom, które dzieją się już w oświacie - powiedziała w środę (25 stycznia) premier Beata Szydło, która kontynuuje przegląd ministerstw.
W ramach przeglądu resortów Beata Szydło w środę rano spotkała się z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, minister edukacji Anną Zalewską i ministrem sportu Witoldem Bańką.

"Wicepremier Gowin zadeklarował, że jesienią zostanie przedłożony nowy projekt ustawy o szkolnictwie wyższym. On wprowadza zmiany, które są potrzebne polskiej nauce, ale również jest projekt wychodzący naprzeciw tym zmianom, które dzieją się już w oświacie" - powiedziała na konferencji prasowej po spotkaniu z ministrami premier Beata Szydło.

Czytaj też: MEN skierował do konsultacji projekty rozporządzeń ws. rekrutacji do szkół

Podkreśliła, że system oświaty rząd traktuje jako całość. "Od momentu, kiedy dziecko trafia do systemu szkolnego, potem przez kolejne etapy jego kształcenia, a potem młody człowiek trafiający do systemu szkolnictwa wyższego. Chcemy, aby na każdym z tych etapów ten rozwój młodego człowieka był pełny. Był jak najbardziej odpowiadający jego oczekiwaniom, jego preferencjom i dający mu w przyszłości szanse na znalezienie dobrej pracy i spełnienie swoich ambicji" - mówiła.

Premier przypomniała, że już w 2016 roku w szkolnictwie wyższym wprowadzono rozwiązania dotyczące szkolnictwa wyższego. "Pojawiają się obawy przy okazji dyskusji o zmianach w systemie szkolnictwa wyższego o przyszłość Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Tutaj mam zapewnienie premiera Gowina, że przyszłość tych szkół jest również planowana i będą się one rozwijały, co jest ważne dla środowisk lokalnych, dla których te placówki bardzo często stanowią najważniejszą instytucję, która na ich terenie funkcjonuje" - zaznaczyła Beata Szydło.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Urszula76832, 2017-01-26 22:56:19

    Dziękujemy za pozbawienie nas pracy 5 lat przed emeryturà.Jest pani katem nie człowiekiem.