PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier Beata Szydło: Reforma edukacji dobrze przygotowana, są miejsca pracy dla nauczycieli

  • PAP/JS    7 września 2017 - 20:30
Premier Beata Szydło: Reforma edukacji dobrze przygotowana, są miejsca pracy dla nauczycieli
Beata Szydło wyraziła przekonanie, że "reforma (edukacji) jest tak przygotowana, aby każdy nauczyciel w Polsce miał możliwość pracy w oświacie" (fot. kancelaria premiera/twitter)

Reforma edukacji została dobrze przygotowana, w oświacie są miejsca pracy dla nauczycieli - mówiła w radiu RMF FM premier Beata Szydło. Zaznaczyła, że to samorządy odpowiadają za przygotowanie miejsc pracy dla nauczycieli.
•  "Mogę podać bardzo wiele przykładów  miast i takich miejscowości, w których nie tylko, że wszyscy mają pracę, ale poszukuje się nauczycieli" - powiedziała premier.

•  "My jesteśmy cały czas otwarci, żeby interweniować, jeżeli jest taka potrzeba" - zapewniła.

Premier pytana była o problemy towarzyszące wprowadzaniu reformy edukacji, m.in. o brak podręczników. "Po rozpoczęciu roku szkolnego, kiedy pojawiły się takie głosy, zwróciłam się do pani minister (edukacji Anny) Zalewskiej z pytaniem, czy rzeczywiście potwierdza się to. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej nie ma takich problemów" - odpowiedziała.

Szefowa rządu zaznaczyła, że "zawsze się może zdarzyć, że w jakiejś szkole, w jakiejś miejscowości coś nie spełnia do końca oczekiwań rodziców". "Będzie tam oczywiście interwencja. Natomiast nie ma powodów do tego, aby mówić, iż reforma edukacji, czy nowy rok szkolny odbywa się z jakimiś problemami. Wręcz odwrotnie - ja uważam, że wszystko przebiega zgodnie z tym, co zostało zaplanowane" - oświadczyła.

Według premier, szkoły mogły zamawiać podręczniki jeszcze przed wakacjami. "Ja nie chcę przesądzać, z jakiego powodu gdzieś mogło zabraknąć podręczników, czy jest jakiś problem" - powiedziała. Zaznaczyła, że "każdy z tych przypadków jest indywidualny".

Szydło wyraziła przekonanie, że "reforma (edukacji) jest tak przygotowana, aby każdy nauczyciel w Polsce miał możliwość pracy w oświacie". Wspomniała o przypadkach miast, gdzie w związku z reformą pojawiły się nowe etaty i zatrudniono nowych nauczycieli.

Dopytywana, czy może potwierdzić, że żaden nauczyciel nie stracił pracy z powodu reformy, zastrzegła, że to zależy od samorządu, jako organu prowadzącego. "To wszystko zależy od tego, w jaki sposób ta reforma jest przeprowadzana w danym samorządzie. Natomiast jeszcze raz chcę potwierdzić (...) są przygotowane miejsca pracy dla wszystkich nauczycieli" - powiedziała. Dodała, że to samorządy przygotowują miejsca pracy dla swoich nauczycieli. "Mogę podać bardzo wiele przykładów takich miast i takich miejscowości, w których nie tylko, że wszyscy mają pracę, ale poszukuje się nauczycieli" - powiedziała.

"Zawsze to jest tak, że reforma musi być przeprowadzana w ścisłej współpracy między wszystkimi, którzy za reformę odpowiadają" - zaznaczyła, wskazując na samorząd, rząd i kuratoria oświaty. "My jesteśmy cały czas otwarci, żeby interweniować, jeżeli jest taka potrzeba" - zapewniła. Zaapelowała do słuchaczy, by w razie potrzeby informowali kuratorów o zaistniałych problemach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Kąśliwy Niepowiązany, 2017-09-08 10:27:55

    "Mogę podać bardzo wiele przykładów miast i takich miejscowości, w których nie tylko, że wszyscy mają pracę, ale poszukuje się nauczycieli." Jeny, jeny. Odkrycie Ameryki. Tylko co to ma wspólnego z przepłaconą "deformą" edukacji? Myślenie w stylu PRL-bis. Nie ma problemu, bo ...przecież jest praca w Myciskach Niżnych. "Tak przygotowana, aby każdy nauczyciel miał możliwość pracy...", "musi być przeprowadzana w ścisłej współpracy z..." sferyczne ple, ple, ple. Kto jej przyznał ten tytuł w Krynicy? Przyznawać się, wazeliniarze. W sumie do sprawdzenia, ale nie chcę znać personaliów. Błe. Zapomniałem dodać, że kto nie z Becią, ten musi być z "peło" lub od Ryśka. Nikt inny nie będzie przecież krytykował dobra wcielonego.  rozwiń
  • bezpartyjny samorządowiec, 2017-09-08 09:10:40

    nie konsultowali z samorządami i teraz za to samorządy są złe - jak zawsze totalitarny PiS w akcji