PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier obiecuje pomoc dla przedszkoli

  • PAP    24 lutego 2012 - 12:16
Premier obiecuje pomoc dla przedszkoli

Premier Donald Tusk poinformował w piątek, że rząd chce w 2013 roku uruchomić pomoc dla przedszkoli w formie subwencji lub dotacji z budżetu państwa. Szef rządu tłumaczył, że chodzi o to, by rodzice ponosili możliwie niskie koszty związane z opieką przedszkolną dla dzieci.
Na konferencji prasowej po spotkaniu z minister edukacji Krystyną Szumilas premier zaznaczył, że ta kwestia jest istotna także w kontekście debaty o zmianach w systemie emerytalnym i wiąże się ze wzmacnianiem polityki prorodzinnej.

- Problem realnie taniej usługi przedszkolnej powszechny dostęp do przedszkola powinien stać się prawem rodziców. Państwo wspólnie z samorządem powinno w możliwie szybkim terminie zadbać o pełną dostępność usługi przedszkolnej co najmniej w odniesieniu do cztero- i pięciolatków - powiedział Tusk.

Czytaj też: Miliony na wiejskie przedszkola

Według premiera poziom odpłatności za przedszkole nie powinien być dewastujący dla kieszeni rodziców. - Chodzi o to, abyśmy w roku 2013 mogli uruchomić pomoc w postaci jakiejś formy subwencji lub dotacji - mówił Tusk.

Oznacza to - powiedział premier - że projekt wspomożenia przez państwo rodziców dzieci, które korzystają z przedszkoli, powinien być gotowy do końca wiosny, gdy konstruowany będzie budżet na 2013 r. Tusk tłumaczył, że chodzi o to, by "jednoznacznie ustanowić możliwie niski pułap nakładów, jakie ponoszą rodzice".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.