PARTNER PORTALU
  • BGK

Premier podpisał Pakt dla Kultury

  • PAP    14 maja 2011 - 12:54
Premier podpisał Pakt dla Kultury

Donald Tusk podpisał Pakt dla Kultury. Dokument postuluje podwyższenie wydatków na kulturę do wysokości co najmniej 1 proc. budżetu państwa.
Pakt podpisali również m.in. Krzysztof Warlikowski, Agnieszka Holland, Krzysztof Krauze.

Czytaj też: Obywatele Kultury czekają na pakt

Od piątku w Warszawie odbywa się Kongres Obywateli Kultury – ruchu społecznego, który zainicjował prace nad Paktem. Dziś wieczorem Kongres zakończy się. Jego kulminacyjnym punktem jest właśnie podpisanie dokumentu przez rząd i przedstawicieli strony społecznej.

Pakt dla Kultury podpisał również szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski. Jednym z najważniejszych postulatów Paktu dla Kultury jest podwyższenie finansowania kultury z budżetu państwa do co najmniej 1 proc. wszystkich wydatków budżetowych, poczynając od roku 2012 (bez środków europejskich i samorządowych).

W Pakcie dla Kultury znalazły się także postulaty dotyczące m.in. zapewnienia równego dostępu do kultury wszystkim obywatelom, wprowadzenie nowoczesnej ustawy medialnej gwarantującej realizację misji mediów publicznych oraz powołania Zespołu ds. Paktu dla Kultury złożonego z przedstawicieli administracji rządowej, organizacji społecznych, samorządu i Obywateli Kultury.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.