Premier zaapelowała o jedność podczas wdrażania reformy

• Chcę zwrócić się do państwa o to, abyśmy przy wdrażaniu tej reformy byli razem - mówiła premier Beata Szydło po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw reformujących system oświaty.
• Zaapelowała też, by potraktować je jako wielką szansę dla polskiej szkoły.
Premier zaapelowała o jedność podczas wdrażania reformy

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej premier przekonywała, że polska szkoła potrzebuje, żeby "do tego niezwykłego zadania i wyzwania podejść wspólnie i potraktować je jako wielką szansę dla polskiej szkoły, dla polskich uczniów i całej ojczyzny".

"Możemy wspólnie wprowadzić w życie bardzo dobre prawo oświatowe" - podkreśliła. Do współpracy zaprosiła rodziców, nauczycieli i wszystkie środowiska oświatowe, a także wszystkich polityków.

"Teraz jest czas na to, żebyśmy wspólnie stanęli i abyśmy wspólnie poświęcili się wdrażaniu prawa oświatowego w życie. Polska szkoła tego potrzebuje" - zaapelowała.

Prezydent podpisał w poniedziałek ustawy reformujące system szkolny w Polsce. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE