PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent apeluje do uczniów o kotyliony

  • PAP    3 listopada 2011 - 09:57
Prezydent apeluje do uczniów o kotyliony

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował do uczniów i nauczycieli, aby przygotowali biało-czerwone kotyliony na nadchodzące Święto Niepodległości.
„11 listopada będziemy wspominać ważny moment odbudowania w 1918 roku niepodległego państwa polskiego. Będziemy też myśleć o wszystkim, co współcześnie udało nam się osiągnąć w wolnej Rzeczypospolitej – w naszym wspólnym domu, o który razem zabiegamy i cieszymy się z jego rozwoju. Polska łączy nas wszystkich i dlatego 11 listopada to święto wypełnione dobrymi emocjami i pozytywną energią. Święto uśmiechnięte. Święto pozytywnie pojmowanego patriotyzmu, przeżywanego z dumą i radością” – napisał prezydent w liście do uczniów i nauczycieli.

Bronisław Komorowski zaprosił uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby w przededniu Święta Niepodległości, w dniu 10 listopada, włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów. W intencji głowy państwa, kotyliony będą znakiem obywatelskiej wspólnoty.

Prezydent zapowiedział, że spotka się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami wybranych szkół, które wzięły udział w dotychczasowych akcjach „Kotylion na 11 listopada” czy „Majówka z Polską”.

„Będziemy razem przygotowywać biało-czerwone kotyliony. Bardzo proszę, zróbcie to samo w Waszych szkołach i miejscowościach” – zaapelował.

Prezydent podkreślił, że zależy mu, aby w akcji przygotowania kotylionów wzięło udział jak najwięcej szkół, jak najwięcej młodych Polaków.

„Być może warto zaprosić tego dnia do Waszych klas rodziców, dziadków, a także znane osoby związane z Waszymi placówkami. Wspólne przygotowywanie kotylionów może być sympatyczną zabawą, a jednocześnie autentyczną lekcją patriotyzmu, który łączy i angażuje, bez oficjalnego, patetycznego ceremoniału” – napisał Komorowski.

Prezydent zwrócił się do uczniów, aby zanieśli biało-czerwone kotyliony do swoich domów i wręczyli je najbliższym.

„Przypięte 11 listopada do ubiorów całej rodziny, noszone przez babcię i dziadka, mamę i tatę, córkę i syna – będą świadczyły, że to radosne święto przeżywamy razem, we wspólnocie milionów rodaków w najróżniejszych miejscach naszego kraju” – napisał Komorowski.

Jak zadeklarował, 11 listopada będzie nosił kotylion, jego żona także. „Razem z Wami, wszystkimi, mieszkańcami całej Polski, będziemy cieszyć się Świętem Niepodległości. Choć listopadowa pogoda bywa zmienna, a czasem pochmurna – my możemy być pewni, że dzień 11 listopada będzie słoneczny. Taki bowiem będzie w naszych sercach, radujących się z niepodległości i osiągnięć naszej Polski” – ocenił prezydent.

„Niech więc ten biało-czerwony kotylion będzie znakiem pozytywnej energii, naszych nadziei i ambicji, naszej radości z wielkiego wspólnego dobra – Rzeczypospolitej” – podkreślił Komorowski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • a gdzie te kotyliony?, 2011-11-06 17:55:11

    nie ma z czego zrobić tych kotylionów
  • GT, 2011-11-06 11:06:41

    a może rozety narodowe:) tak zgodnie z tradycją:)