PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Łodzi czytała bajki na lotnisku

  • lk    23 grudnia 2010 - 09:53
Prezydent Łodzi czytała bajki na lotnisku

Jeden z terminali łódzkiego lotniska im. W. Reymonta zamienił się dziś w czytelnię. Czytelnię wyjątkową, bo w roli lektora wystąpiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a publikę stanowiła grupa maluchów z Przedszkola nr 8.
Sceneria portu lotniczego była doskonałym uzupełnieniem bajki pt "Lublinek" , poświęconej historii łódzkiego lotniska. Publiczne czytanie miało także walor promocyjny - zaprezentowana przez prezydent Łodzi bajka jest częścią książki pt. "Łódzkie czary-mary", zawierającej wiersze i opowiadania związane z Łodzią.

To już druga edycja wydawnictwa, dofinansowana z budżetu Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą urzędu miasta w Łodzi. Autorką opowiadań o lotnisku jest Grażyna Bąkiewicz. Książka dla "małych obywateli Łodzi" napisana została z uwzględnieniem dziecięcej wrażliwości i zupełnie innego postrzegania świata. Maluchy chętnie słuchały opowieści o podniebnych przestworzach i malowniczych opisów zmagań pierwszych lotników. Dla nich wszystkich jednak wizyta w łódzkim porcie była atrakcją samą w sobie.

- Ja wiem, że te opowiadania brzmią dla Was dość poważnie. Jestem jednak przekonana, że najbardziej z dzisiejszej wizyty zapamiętacie wizytę na łódzkim lotnisku - mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. - Ja tak kocham latać, że odważyłam się na skok ze spadochronem. Przygoda była wspaniała, a widok miasta z lotu ptaka niesamowity - dodała.

Wyjątkowe walory estetyczne ma także kalendarz ze zdjęciami samolotów tradycyjnie wydany przez łódzki port. Jego autorami są pracownicy lotniska i pasjonaci "skrzydlatych maszyn". W tym roku jednak publikacja nie będzie przeznaczona na sprzedaż, cześć będzie można nabyć na aukcjach w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na cele charytatywne zostanie także przeznaczony wyjątkowy egzemplarz - podpisany własnoręcznie przez prezydenta Łodzi Hannę Zdanowską.

Wizytę na lotnisku dopełniło zwiedzanie powstającego III terminalu łódzkiego portu - poinformował łódzki magistrat.

Czytaj też:

Śląskie promuje się na lotnisku 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.