PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent podpisał ustawę o SIO

  • PAP    7 czerwca 2011 - 15:45
Prezydent podpisał ustawę o SIO

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę o Systemie Informacji Oświatowej - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Ustawa - ze względu na zakres i rodzaj zbieranych danych, m.in. wrażliwych, wzbudziła kontrowersje w niektórych środowiskach. Prezydent Komorowski pod koniec maja konsultował się w sprawie ustawy z minister edukacji Katarzyną Hall, Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych oraz Helsińską Fundacją Praw Człowieka.

Czytaj też: Prezydenckie konsultacje ustawy o SIO

Jak informowała po ich zakończeniu prezydencka minister Irena Wóycicka, prawnicy prezydenta i GIODO ocenili, że treść ustawy o Systemie Informacji Oświatowej nie budzi istotnych zastrzeżeń prawnych. Przeciwko ustawie zaprotestowały m.in.: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Związek Nauczycielstwa Polskiego i niektóre organizacje rodziców. PiS zapowiedział, że zaskarży ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj też: Zaskarżą ustawę o SIO do TK

Ustawa przewiduje, że w systemie obok danych statystycznych o szkołach i placówkach oświatowych oraz o nauczycielach, znajdą się m.in. dane indywidualne o uczniach, w tym tzw. dane wrażliwe.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.