PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent RP odwiedził Oborniki Śląskie

  • PAP    11 maja 2011 - 18:10
Prezydent RP odwiedził Oborniki Śląskie

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę z uczniami i mieszkańcami Obornik Śląskich, gdzie się urodził.
Dziesięciu najlepszym maturzystom z powiatu trzebnickiego wręczył listy gratulacyjne. Komorowskiego w Obornikach Śląskich powitał chór dzieci, a całe spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z maturzystami, którzy pytali m.in. o to jak głowa państwa wspomina swoją maturę.

Komorowski przyznał, że swój egzamin dojrzałości wspomina bardzo miło, ale szczególnie dobrze myśli także o okresie bezpośrednio po maturze. - To był najmilszy czas w moim życiu. Człowiek był wtedy pełen planów, nadziei i towarzyszyło mu poczucie siły. To było coś, co mnie później inspirowało. Byłem młody i miałem tysiąc spraw typowych dla maturzystów - opowiadał.

Inny uczeń zapytał, co prezydent chciał robić, gdy miał 18 lat. Komorowski odpowiedział, że marzył o tym, żeby zostać leśnikiem, ponieważ była to jego pasja odziedziczona po dziadku, leśniczym z Kresów, który opowiadał mu o lasach, zwierzętach i przyrodzie. - Z domu wyniosłem też pasję natury społecznej i później zadecydowało to o wyborze kierunku studiów. Wahałem się między socjologią i historią. Ostatecznie wybrałem historię - dodał.

Uczniowie pytali głowę państwa także m.in. o plany na zbliżające się wakacje, wspomnienia dotyczące Obornik Śląskich i o to, jak wyobraża sobie Polskę za 20 lat oraz co lubi w Polakach.

Następnie Komorowski wręczył dziesięciu najlepszym maturzystom z całego powiatu trzebnickiego listy gratulacyjne.

Po zakończeniu spotkania prezydent odwiedził także dom, w którym kiedyś mieszkał. Rodzina Komorowskiego przyjechała do Obornik Śląskich po wojnie z Kresów Wschodnich. Prezydent spędził w tym mieście pierwsze lata dzieciństwa, następnie zamieszkał z rodziną w Poznaniu, by w końcu przenieść się do Warszawy.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.