PARTNER PORTALU
  • BGK

Problem ciężkich tornistrów nierozwiązany

  • PAP    2 września 2013 - 06:55
Problem ciężkich tornistrów nierozwiązany

Według Światowej Organizacji Zdrowia ciężar tornistra nie powinien przekraczać 10-15 proc. wagi ciała dziecka. Tymczasem 12-latki noszą na plecach nawet 8 kilogramów - stwierdza "Dziennik Polski".
Tak wynika z ustaleń krakowskiego sanepidu, który w 2009 roku ważył uczniowskie plecaki. Ale że wciąż nie we wszystkich szkołach dzieci mogą zostawiać podręczniki i przybory szkolne, na wrzesień zapowiadane są kolejne kontrole.

Czytaj też: Pomóż wypełnić szkolne tornistry

Mimo obietnic ze strony resortu edukacji, że kręgosłupy dzieci nie będą już nadwyrężane, a nawet rozporządzenia z 1 września 2009 roku, problem nie został rozwiązany - podkreśla dziennik, wskazując, iż na zbyt ciężkie tornistry wciąż zwracają uwagę rodzice.

Problemu nie zawsze rozwiązują także szafki dla uczniów w szkołach, bo często książki są potrzebne w domu do odrabiania lekcji - zauważa "DP". I dodaje, że to samo dotyczy e-podręczników, które mają być gotowe za 2 lata. Bowiem wybór będzie należał do nauczyciela, który może zdecydować się na papierową książkę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • krzyciel, 2013-09-02 11:55:01

    Uczeń powinien mieć wszystkie materiały do nauki w szkole (może poza zeszytem, który przyda mu się w domu). Wtedy zamiast 8-kilogramowego plecaka będzie mógł nosić mały plecaczek.