PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt „Bliżej Świata” dofinansowany

  • kujawsko-pomorskie.pl    26 kwietnia 2011 - 14:03
Projekt „Bliżej Świata” dofinansowany

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. L. Braille’a w Bydgoszczy realizuje projekt pn. „Bliżej świata – od konkretu do abstrakcji”. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł.
Założeniem projektu jest innowacyjne dostosowanie programu nauczania i materiałów dydaktycznych dla uczniów SOSW nr 1 w Bydgoszczy tak, aby usprawnić ich funkcjonowanie w środowisku i podnieść szanse społeczne.

Ma również na celu wzmacnianie współpracy między nauczycielami, a rodzicami uczniów. W roku szkolnym 2010/2011 udział w projekcie bierze 55 niepełnosprawnych uczniów z całej Polski. Są to osoby posiadające orzeczenia o niepełnosprawności wzroku, które wyraziły chęć uczenia się w ośrodku im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz zostały zakwalifikowane przez komisję rekrutacyjną.

Projekt został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W jego ramach realizowane są m.in. rehabilitacja wzroku, zajęcia z rysunku wypukłego, zajęcia w grocie solnej, psychoterapia i socjoterapia oraz wycieczki.

Program projektu koncentruje się na podstawowych potrzebach niewidomych i niedowidzących uczniów, doskonaleniu nich poczucia przestrzeni, myślenia abstrakcyjnego i rozwijaniu umiejętności z zakresu nauk ścisłych.

Kompleksowość programu polega na tym, iż każdy z uczniów został poddany specjalistycznej diagnozie, na podstawie której został dla niego opracowany indywidualny program. Beneficjentem przedsięwzięcia jest również kadra Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Do tej pory ze szkoleń skorzystało 26 tyflopedagogów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.