Projekt „Mam zawód – mam pracę w regionie”

  • esosnowiec.pl (Arkadiusz Kaczor)
  • 22-10-2012
  • drukuj
Blisko 800 uczniów z dziewięciu sosnowieckich szkół zawodowych jest chętnych do wzięcia udziału w projekcie „Mam zawód – mam pracę w regionie”.
Projekt „Mam zawód – mam pracę w regionie”
Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 przez samorząd województwa śląskiego w partnerstwie ze śląskim kuratorem oświaty oraz z 15 powiatami i 15 miastami na prawach powiatu z terenu województwa.

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności, jakości oraz prestiżu szkół oraz placówek kształcenia zawodowego w województwie śląskim.

– Do 5 października br. trwała rekrutacja uczestników i uczestniczek projektu. Obecnie trwa weryfikacja złożonych dokumentów. Już dziś można powiedzieć, że ilość chętnych przewyższa ilość miejsc w projekcie. Jednak nie wszystko stracone, osoby, którym nie uda się skorzystać ze wsparcia w tym roku, w przyszłym będą mogły spróbować po raz kolejny – informuje Aldona Barańska z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, członkini zespołu projektowego.

Łącznie w projekcie weźmie udział 14077 uczniów szkół z terenu województwa śląskiego. Z sosnowieckich szkół w działaniach projektowych uczestniczy około 800 uczniów, w tym 615 zrealizuje plany rozwoju zawodowego.

Udział w przedsięwzięciu gwarantuje zajęcia z doradztwa grupowego, podczas których uczniowie zdobędą wiedzę na temat zasad pisania CV i listu motywacyjnego, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych, pokonywania stresu oraz podstaw przedsiębiorczości.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE