PARTNER PORTALU
  • BGK

Projekt "Szkoła w mieście" we Wrocławiu

  • PAP    13 kwietnia 2012 - 15:15
Projekt "Szkoła w mieście" we Wrocławiu

Wzbogacenie oferty edukacyjnej, wzrost uczestnictwa w kulturze oraz podniesienie jakości nauczania to cele projektu "Szkoła w mieście", który zamierza zrealizować wrocławski magistrat. W pilotażowym programie weźmie udział 13 szkół różnych szczebli.
Nowy projekt związany jest z objęciem przez Wrocław w 2016 r. tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

- Chcemy rozumieć bycie Europejską Stolicą Kultury w szerszym kontekście (...) dlatego w naszych przygotowaniach, oprócz wydarzeń kulturalnych, będzie również m.in. wątek edukacyjny - powiedział w piątek podczas konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Projekt "Szkoła w mieście", którego pilotaż rozpocznie się we wrześniu, zakłada udział uczniów wrocławskich szkół w zajęciach prowadzonych w różnych instytucjach kulturalnych stolicy Dolnego Śląska, na uczelniach oraz w centrach edukacyjnych.

- Pomysł polega na tym, aby obecność uczniów w tych instytucjach nie miała charaktery incydentalnego, lecz systemowy - tłumaczył Dutkiewicz.

W pilotażowej odsłonie projektu weźmie udział 13 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Ich uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach w muzeach, teatrach, na uczelniach oraz innych wrocławskich instytucjach. Odbywać się tam będą lekcje z przedmiotów, które są w programie nauczania. Udział w projekcie zadeklarowało ponad 40 instytucji.

Dutkiewicz podkreślił, że dzięki projektowi z jednej strony zostanie podniesiony poziom nauczania, z drugie zaś zwiększy się udział uczniów w życiu kulturalnym miasta.

Docelowo w projekcie mają uczestniczyć wszystkie wrocławskie szkoły. W pierwszym roku realizacji inicjatywa ma kosztować milion złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.