PARTNER PORTALU
  • BGK

Promocyjna inwazja sześciolatków w szkole

  • GK    29 marca 2012 - 06:50
Promocyjna inwazja sześciolatków w szkole

Krystyna Szumilas napisała do samorządowców listy z prośbą, by zaangażowali się w działania na rzecz informowania rodziców o przygotowaniu szkół dla sześciolatków.
Minister jednocześnie podziękowała wójtom, burmistrzom, prezydentom, marszałkom i radnym różnych szczebli za ich zaangażowanie i dbałość o edukację młodych Polaków.

Czytaj też: Sześciolatki kością niezgody

– Chcę, aby wszyscy, którzy mają wpływ na system edukacji, działali wspólnie i pomagali rodzicom w podjęciu decyzji o rozpoczęciu nauki w szkołach ich sześcioletnich dzieci – mówi minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

Resort edukacji rozpoczął akcję informacyjną poświęconą sześciolatkom. Według minister Krystyny Szumilas, rozpoczęcie edukacji jest momentem szczególnym dla dziecka, bo decyduje o całej jego przyszłości, dlatego kampania informacyjna w szczególności skierowana jest do rodziców.

– Przygotowałam szeroką akcję informacyjną, bo uważam, że rodzice powinni uzyskać jak największą wiedzę o tym, co czeka ich dziecko w szkole – tłumaczy Krystyna Szumilas.

Dla wszystkich rodziców dzieci pięcioletnich przygotowane zostały ulotki informacyjne o tym, jaka jest różnica między edukacją szkolną i przedszkolną, jakie umiejętności dziecko rozwija w edukacji przedszkolnej, a jakie w edukacji szkolnej oraz jak obserwować rozwój dziecka.

Uruchomiona została specjalna strona internetowa www.6latek.ore.edu.pl oraz zakładka na stronie internetowej MEN: www.men.gov.pl/6latek, gdzie rodzice mogą znaleźć istotne informacje.

Jednocześnie minister edukacji narodowej zwraca się do członków rad rodziców we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych, aby aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z dyrektorami szkół i przedszkoli, a także zachęcali rodziców do wypełnienia ankiety umieszczonej na stronie MEN.

– Zależy nam na współpracy z rodzicami, chcemy, aby wspólnie dzielili się oni doświadczeniami i informacjami o tym, jak szkoła przygotowuje się na przyjęcie najmłodszych uczniów. Chcemy poznać opinie i uwagi związane z przejściem dziecka z przedszkola do szkoły – tłumaczy minister Krystyna Szumilas.

MEN ogłosiło też konkurs „ Mam sześć lat”, który jest okazją do pokazania, w jaki sposób szkoła przygotowała się do przyjęcia sześciolatka oraz co zrobiło przedszkole, by ułatwić przejście dziecka do pierwszej klasy. Konkurs ma wypromować i upowszechniać najciekawsze formy aktywności rad rodziców, mające na celu przyjazną adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

Minister Krystyna Szumilas skierowała także listy do wszystkich dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych w Polsce z prośbą o wsparcie rodziców i przekazywanie im jak najwięcej informacji niezbędnych do podjęcia decyzji o rozpoczęciu nauki w szkole przez ich sześcioletnie dziecko.

Ponadto minister wysłała także list do dyrektorów i pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych z prośbą o zaangażowanie się i wsparcie nauczycieli, dyrektorów szkół w ich rozmowach z rodzicami dzieci sześcioletnich, a także o organizowanie spotkań, na których nauczyciele przedszkoli i szkół będą wspólnie poszukiwali odpowiedzi na pytanie, jak mogą współpracować, aby przejście dziecka z przedszkola do szkoły było dla niego dobrym doświadczeniem.

Doceniając ważną dla rozwoju edukacji rolę jednostek samorządu terytorialnego minister Krystyna Szumilas wystosowała także listy do samorządowców – wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków, oraz radnych wszystkich szczebli – z prośbą, by zaangażowali się w działania na rzecz informowania rodziców o przygotowaniu szkół dla sześciolatków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.